Diyanetten İnşaatları Devam Eden Camilere Destek

AK parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığının, Bursa’da yapımı devam eden cami inşaatlarında kullanılmak üzere, aralarında İnegöl’de de 2 caminin bulunduğu toplam 12 camiye 290 bin lira ödenek gönderdiğini bildirdi.

Diyanetten İnşaatları Devam Eden Camilere Destek

Cami inşaatlarının çoğunlukla hayırseverler tarafından yaptırıldığını, zaman zaman da  devlet katkısı yapıldığını belirten Milletvekili Hüseyin Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığının, Bursa genelinde çeşitli yerlerde  yapımı devam etmekte olan 12 camiye toplam 290 bin lira ödenek gönderdiğini söyledi.

BİR CAMİNİN ONARIMI İÇİN 5 BİN LİRA

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ayrıca bir camiye ise, onarım için 5 bin lira gönderildiğini kaydeden Milletvekili Şahin, “Nüfus artışına paralel olarak cami ihtiyaçları da artıyor. Halkımızın, camilere destek konusundaki cömertliği ve hassasiyeti gerçekten takdir edilecek düzeyde. Hükümet olarak biz de Diyanet İşleri Başkanlığının bütçesini iyileştirerek, cami inşaatlarının tamamlanmasını, bakım ve onarımlarının gerçekleştirilmesini sağlıyoruz” dedi. 

İNEGÖL’DEKİ 2 CAMİYE 30 BİN LİRA

Milletvekili Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinden gönderilen ödeneklerin, 30 bin lirasının İnegöl’deki iki camiye, 160 bin lirasının Nilüfer’deki 5 camiye,  35 bin lirasının Orhangazi’deki 3 camiye, 10 bin lirasının Orhaneli’ndeki bir camiye, 25 bin lirasının Yıldırım’daki bir camiye ve 30 bin lirasının da Osmangazi’deki bir camiye tahsis edildiğini bildirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2014, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER