Doğalgaz Ateşi İsaören’de Yandı

İnegöl’e bağlı İsarören Mahallesi’nde düzenlenen törenle ilk ateş yakılarak doğalgaz kullanımının startı verildi.

Doğalgaz Ateşi İsaören’de Yandı

İsarören Mahallesi’nde çalışmaları tamamlanarak aktif hale gelecek doğalgaz için mahalle meydanında gaz yakma töreni tertip edildi. Dün düzenlenen törene Kaymakam Şükrü Görücü, AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Belediye Başkanı Alper Taban, İNGAZ Genel Müdür Vekili Yavuz Seneman ile vatandaşlar katıldı.

10 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPACAĞIZ

Törende konuşan İNGAZ Genel Müdür Vekili Yavuz Seneman, “Bugünlere gelmemizde büyük emeği olan Faruk Coşkun’a ve geçmiş dönemde bizlere yön veren idarecilerimize, çalışanlarımıza, Yönetim Kurulu Başkanımız Can Cengiz’e teşekkür ediyorum. 2004 yılında başlayan serüvenimiz hayallerimizin ötesine ulaştı. İnegöl merkezine planlanan şebekemiz Alanyurt, Yenişehir, Akhisar, Yeniceköy ve Cerrah’a ulaşmış şimdi de köylerimizin kullanımına sunulmuştur. Şimdiye dek Yenişehir ve İnegöl’de 900 bin metre doğalgaz hattı, 26 bin adet bina bağlantısı dizayn edilmiştir. 2018 yılında 84 milyon metreküp gaz tüketilmiştir. 87 bin abone sayısına ulaşılmıştır. İNGAZ her sene olduğu gibi 2018 yılında da yaklaşık 13milyon TL’lik yatırım gerçekleşti. Şipali, Karalar ve Hocaköy mahallelerimizin altyapısına başladık. Kısa sürede oralara da gaz ulaştıracağız. 2019 yatırım planımız yaklaşık 10 milyon TL’lik bir yatırım olacak. Kısa sürede de bunları paylaşacağız” dedi.

KULLANIM YÜZDE 65’LERDE

Belediye Başkanı Alper Taban, “Güzel bir hafta başlangıcı yaptık. 15 aydır görevdeyiz. Tespitler yapmaya çalıştık. İnegöl’ün bir düzeni planı var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkür ediyorum. Biz kaldığımız yerden nasıl devam edebilir, daha neler ekleyebiliriz, şehrin ihtiyaçlarını en hızlı şekilde nasıl giderebiliriz onu konuşuyoruz. Artık merkez mahallelerde doğalgaz var. Kullanım yüzde 65’lerde. Bunu kırsala da yaymalıyız diye düşündük. İNGAZ’ın değerli yöneticileri ile bunun planlamasını yaptık. İnşallah Allah nasip ederse yapmak istediğimiz öncelikle altyapı eksiklerimizi tamamlayacağız. Sonra da üst yapılarla ilgili birçok güzellikleri hayata geçirmek istiyoruz. Vatandaşı iyi anlamak lazım, iyi dinlemek lazım... 15 aydır da bunu yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşın beklentileri neler, bunları doğru anlayıp bunun üstüne kurgu yapmamız gerekiyor. Vatandaşımız artık bizlere çok kolay ulaşır hale geldi. 153 hattımızla artık herkes bile ulaşabiliyor. En geç 5 saniye içerisinde sizlere dönüyoruz. Biz sizleri dinlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

CİDDİ ADIMLAR ATMAK İSTİYORUZ

Taban, “İsaören mahallemizden bizlere ilettikleri konular var. İsaören meyvecilikte iyi bir mahalle. Biz tarım konusunda da ciddi adımlar atmak istiyoruz. Bunun detaylarına girmeyeceğim ama her mahallemizin sorunlarını çözme adına gayretimiz devam edecek. İsaören’e doğalgaz hayırlı olsun. Biz doğalgazı şehrin tamamına ulaştırma gayretinde olacağız. Bunda da örnek bir ilçe olmayı hedefliyoruz” dedi.

AK PARTİ ÇEVRECİ BİR PARTİ

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ise, merhum Hikmet Şahin ile İnegöl’de ilk yakılan meşaleyi hatırladığını söyledi. Gürel, AK Parti’nin çevreci bir parti olduğunu ve çevre dostu doğalgaz ile tüm şehrin buluşmasını ümit ettiğini aktardı.

Kaymakam Şükrü Görücü de, en güzel yatırımın insana yatırım olduğunu kaydederek, İNGAZ’ı köylerle doğalgazı buluşturduğu için tebrik etti. Görücü, doğalgazın İsaören mahallesine hayırlı olmasını diledi.

Program hazırlanan platformda doğalgaz ateşinin yakılması ile son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER