Döner Bıçaklı Haraç Olayında 2 Tutuklama

Üzerinde taşıdığı dö

Döner Bıçaklı Haraç Olayında 2 Tutuklama
Üzerinde taşıdığı dö

Üzerinde taşıdığı döner bıçağı ile İnegöl şehir merkezindeki  iki  mahallenin muhtarları ile çok sayıda vatandaştan zorla haraç topladığı ileri sürülen R.Y. ve F.M. isimli şahıslar, geçtiğimiz Cumartesi günü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Alınan bilgiye göre, İlçe merkezindeki iki mahallenin muhtarları ile çok sayıda vatandaşı, döner bıçağı ile tehdit ederek, ceplerindeki paraları aldığı bildirilen R.Y., yapılan şikayet üzerine İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı.
Yapılan aramada üzerinden döner bıçağı çıkan, daha öncede benzer suçlardan sabıkası bulunan zanlı R.Y., İnegöl Devlet Hastanesindeki sağlık kontrolünün ardından tutuklanması talebiyle İnegöl Adliyesine sevk edildi.
R.Y. isimli şahıs polisteki  sorgusunda F.M. isimli ikinci bir şahsın kendisine yardım ettiği bildirince, polis ekipleri  F.M. isimli şahsı da gözaltına aldılar. Polisteki sorguları tamamlanan R.Y. ile F.M., geçtiğimiz Cumartesi günü adliyeye sevk edildiler. Mahkeme sonucunda tutuklanan iki şahısta cezaevine gönderildi.
Haraç almak gerekçesiyle tutuklanan şahıslardan R.Y. hakkında daha önceden işlemiş olduğu bir suçtan dolayı 2 yıl kesinleşmiş hapis kararı bulunduğu, F.M.'nin ise hırsızlık suçundan dolayı sabıkalı olduğu öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2012, 02:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER