DP´DEN AFRİN OPERASYONUNA DESTEK

Demokrat Parti İlçe Başkanı Murat Balakuş, Türkiye´nin Afrin harekatının doğru olduğunu belirterek, “Milli bir duruş ve şuur içinde yanlarında olacağımızı buradan beyan ediyoruz” dedi.

DP´DEN AFRİN OPERASYONUNA DESTEK

DP İlçe Başkanı Murat Balakuş, “Öncelikle ABD Suriye´de ne yapmak istiyor? Türkiye gibi bir müttefikini bile gözden çıkaracak böyle bir strateji değişikliğinin altında ne olabilir? Bence en önemli hedefi Ortadoğu´da İsrail´in güvenliğini sağlamaktır. Bu hedefe ulaşmak için Kürtleri kullanıyor. Yoksa Kürtlerin kara kaşına kara gözüne vurgun değil. Aslında Ortadoğu´da bir Kürt devleti kuracak olursa ki, Barzan bölgesi Osmanlı kayıtlarında ‘Yahudiyan´ olarak geçer, emeline ulaşacak. Ancak Akdeniz´e çıkışı olmayan bir Kürt devletinin ayakta kalma şansı yok. Bu sebeple Suriye´nin kuzeyinden bir koridor açmak istemektedir. Bunun yanında sadece Afrin mi? hayır. Münbiç bölgesinin de bu operasyona dâhil edilmesi gerektiği bir gerçektir. Ve bu operasyon ile hainlerin hedeflediği Kobani ve Afrin´i birleştirilerek açılacak Kürt koridoru ile Akdeniz´e ulaşmak amacı da ortadan kalkmış olur. Ülkemizin gücünün ne ölçekte olduğunun da dosta düşmana ispatı olur” dedi.

AFRİN HAREKÂTI DOĞRUDUR

Başkan Balakuş, “Bu ölçekte stratejik ortağımız ve müttefikimiz ABD, önce PKK´yı, sonra IŞİD´i kurdu. PKK´nın Suriye uzantısı olarak da PYD´yi oluşturdu. Sözde IŞİD´le mücadele adı altında IŞİD´den alınan yerleri Kürtlere verdi. Ancak iki olay koridor açma planını sekteye uğrattı. Biri Barzani´nin referandumu, diğeri Türkiye´nin El-Bab operasyonu. Bunun üzerine ABD daha güneyden koridor açmak için Rakka operasyonunu yaptı. Şimdi de ordu kuruyor. Geç de olsa Türkiye´nin Afrin harekâtı doğrudur. Ancak, bu yeterli değildir. Yapılacak olan Suriye-Irak bağlantısının kurulmaması ve güneyden koridora engel olunması için Esat´la işbirliğine gidilmesi, böylece Suriye´nin toprak bütünlüğü sağlanabilir ve sığınmacılar da ülkelerine dönebilir. Biz DP kadroları olarak etrafımızın hainlerle çevrildiği bir dönmede yapılacak tüm operasyon ve hamlelerde hükümetimizi kayıtsız ve şartsız destekliyoruz. Milli bir duruş ve şuur içinde yanlarında olacağımızı buradan beyan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER