EĞİTİM BİR SEN’DEN ‘SERBEST KÜRSÜ’

EĞİTİM BİR SEN’DEN ‘SERBEST KÜRSÜ’

Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, yaptığı yazılı açıklamada Eğitim Bir-Sen İnegöl temsilciliği olarak yaz tatilinde ‘Serbest Kürsü’ projesini hayata geçirdiklerini belirtti.

Yaz tatilini değerlendirmek için böyle bir proje yaptıklarını söyleyen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, proje ile ilgili bilgiler verdi. Aktaş, “Projemiz hafta içi Salı ve Perşembe günleri 10 kişilik gruplar halinde yapılıyor. Pandemi vesilesiyle gruplar az kişiden oluşturuldu. Çamlıca Restoranda gerçekleştirdiğimiz proje çalışmasını bütün üyelerimize duyurduk. Onlardan istekli olanlarla gruplar halinde toplanarak hem birlikte akşam yemeği yiyoruz, hem de programa davetli konuşmacıyı dinliyoruz. Amacımız gittiğimiz kurumlarda görüşemediğimiz üyelerimizle tatili fırsat bilerek bir araya gelmek, onların sorunlarını dinlemek, karşılıklı fikir alış verişinde bulunmak” dedi.

Aktaş, “2019-2020 eğitim öğretim yılı birinci döneminde yapmış olduğumuz her öğlen arası bir okuldayız projesi kapsamında 61 okul ve kurumumuzu ziyaret ederek çalışanlarla bir araya geldik. Onların sorunlarını dinleyip, sorularını cevaplandırdık. Sendikamızın yapmış olduğu çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler verdik. Yarıyılda Eğitim Bir-Sen üyelerini dinliyor projesini hayata geçirdik. Yaklaşık 200 üyemizle yüz yüze konuşma imkanı bulduk. Sendikal çalışmalarımızı anlatarak, onların sorularını ve sorunlarını dinledik. Şimdi de yaz tatilini fırsata çevirmek için serbest kürsü programları yapıyoruz” dedi.

10 kişilik üye grubunun katıldığı çalışma grubunun ilk konuşmacısı ise Eğitim Bir-Sen İnegöl kurucu Başkanı Ferit Turan oldu. Sendika temsilciliğinin kuruluş hikayesini anlatan Turan, İnegöl’de 1994’te kurulan Eğitim Bir Sen’in hangi şartlarda, nasıl zorluklarla kurulduğunu anlattı. Serbest Kürsünün 2. konuşmacısı 2004 yılında Eğitim Bir Sen bayrağını devralan Ahmet Taştan oldu. Beş yıllık sendika temsilciliği döneminde yapılan çalışmaları anlatan Taştan, soru-cevap şeklinde sunumunu tamamladı. Programın 3. konuşmacısı Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Zengin oldu. İnegöl’de Kent Konseyinin yaptığı çalışmaları anlatan Zengin, aynı zamanda eğitimci olması hasebiyle eğitim konularında da açıklamalar yaptı.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER