EL BİRLİĞİ İLE YANGINA MÜDAHALE

İnegöl´e bağlı Hamamlı ile Gündüzlü mahallesi arasındaki çalılık alanda çıkan ve evleri tehdit eden yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

EL BİRLİĞİ İLE YANGINA MÜDAHALE

Gündüzlü mahallesi sakinlerinden oluşan gönüllü itfaiye ekipleri ve İnegöl İtfaiyesi ekipleri işbirliğinde yangın büyümeden söndürüldü.

Edinilen bilgilere göre; İnegöl-Oylat yolu üzeri Hamamlı ile Gündüzlü mahalleri arasındaki alanda ilk belirlemelere göre kopan nakil hattının yere düşüp kıvılcım oluşturmasıyla yangın çıktı. Çalılık alanda çıkan yangın rüzgarında etkisi ile yayılmaya başladı.

GÖNÜLLÜ İTFAİYE EKİPLERİ

Yangını görenler İnegöl İtfaiye ekiplerine haber verdi. Yangın yerine yakın olan Gündüzlü mahallesindeki gönüllü itfaiyeciler, Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının verdiği 3 ton su kapasiteli tank ile yangına müdahalede bulundular. İnegöl İtfaiye ekiplerinin de kısa sürede yangın yerine ulaşması sonucunda, rüzgarla büyüyen ve iki bağ evini tehdit eden yangına dört bir yandan müdahale başlatıldı.

El birliği ile yapılan yoğun çalışmalar sonucunda alevler evlere sıçramadan kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın sonucunda 20 dönümlük çalılık alan zarar gördü. 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER