Emniyetin Süpürge Operasyonunda 35 Kişi Gözaltına Alındı

Bursa İl Emniyet Müd

   Emniyetin Süpürge Operasyonunda 35 Kişi Gözaltına Alındı
Bursa İl Emniyet Müd

 

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü  ile İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğünün, uyuşturucu madde satıcılarına yönelik yürüttüğü 6 aylık takibin sonucunda dün sabaha karşı İnegöl’de yaptığı ve “Süpürge” adı verilen operasyonda, 30 ayrı ikamete yapılan baskınlarda 35 kişi gözaltına alındı.

Uyuşturucu madde ve sokak satıcılığı yaptıkları tespit edilen şahıslara yönelik sabah 04.00’de başlayan operasyona, İnegöl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bütün birimler, Bursa Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Narkotik ekiplerinden oluşan 250 polis ile Kurt cinsi Alfa isimli ve Labrador cinsi Chocolate isimli Narkotik köpekleri de katıldı.

Altı aylık süre içerisinde yürütülen takibin sonucunda belirlenen şahısların, Sinanbey mahallesi Mesudiye sokak ile Yenice mahallesi Refah sokakta 30 ayrı ikamete yapılan ve yaklaşık  iki saat süren operasyonda, bir ruhsatsız tabanca ile 500 gram esrar maddesi, 65 adet satışa hazır tek içimlik esrar ile  uyuşturucu maddelerin tartılmasında kullanılan bir adet hassas terazi ele getirilirken, 35 kişi gözaltına alındı.

Alanyurt Sanayi Polis Merkezine getirilen şahıslar, gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından gruplar halinde adliyeye sevk edildiler. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı adliye binası önünde bekleyen şahısların yakınları, gözaltına alınan şahısların adliyeye götürülmeleri  sırasında göz altı işlemlerine tepki gösterdiler. Şahısların yakınları, Roman vatandaşlara ayrımcılık yapıldığını da dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2011, 03:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER