En özel hasat

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Tarımla Engelleri Aşıyoruz Projesi kapsamında Yenice Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde kalmakta olan özel çocukların sevgiyle yetiştirdiği doğal ürünlerin ilk hasadı yapıldı.

En özel hasat

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, beraberindeki Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut Öneş, İlçe Müdürü Serpil Noyan ve Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik ile birlikte özel çocukların tarlasından organik ürünlerin hasadını yaptılar.

Özel çocuklar, Yenice Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nin arka bahçesinde yaklaşık 500 metrekarelik arazide sebzelerin hasadını yaparken sevinç çığlıkları attılar.

Yaşları 13 ile 18 arasında değişen 15 özel çocuğun 3 ay boyunca haftada iki gün aldıkları eğitimler sonucunda yetiştirdikleri semizotu, fasulye, salatalık, maydanoz gibi ürünleri toplayan Müdür Erkut Öneş; Yenice Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Çocuklarla tek tek ilgilenip toprakla iç içe ürün yetiştirmekten memnun olup olmadıklarını soran Öneş, hep bir ağızdan memnun oldukları cevabını aldı. Özel çocuklar, her gün tarlaya giderek daha çok ürünü ekmek istediklerini söylediler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER