ENİŞTENİN SUÇU İNEGÖLLÜLERİ KAHKAHAYA BOĞDU

Yeni kurulan Uğultu Sanat Derneği ilk tiyatro gösterimini sahneye taşıdı. "Eniştenin Suçu Ne?" adlı oyunla İnegöl halkının karşısına çıkan Uğultu Sanat Derneği, izleyenlerden tam not aldı.

ENİŞTENİN SUÇU İNEGÖLLÜLERİ KAHKAHAYA BOĞDU

İnegöl Kent Müzesinde sergilenen oyunda, 4 seansta da salonun tıklım tıklım dolduğu gözlemlenirken, Uğultu Sanat Derneğinin yeni oyunu tiyatro severlerden tarafından büyük beğeni topladı.

Amaçlarının güzel işler yaparak tiyatroyu sevdirmek olduğunu belirten Uğultu Sanat Derneği Başkanı Uğur Polat, oyunlarının çok beğenildiğini ve bu oyun için birçok teklif aldıklarını, oyunun en az 15 seans daha gösterime gireceğini ve ayrıca Yenişehir ile Gemlik gibi ilçelerde de turne yapacaklarını ifade etti.

İnegöl'de tiyatro kültürünü yerleştirmeye çalıştıklarını belirten Uğur Polat, “Gençlerin derneğimizde iyiye ve güzele dair ne varsa öğrenerek, tiyatro sahnesine çıkıp özgüven kazandırıyoruz. İnegöl halkının yüzünde tebessüm olmayı başardığımızı gördüğümüz için onur duymaktayız” dedi.

Kapılarının herkese açık olduğunu ifade eden Polat, derneklerinde ve oyunlarında tüm İnegöl halkını görmekten şeref duyacaklarını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER