FİKRET BAYRAM’DAN VEFA ZİYARETLERİ

Siyasette en büyük gereksinimlerden birisi olan vefa kavramını tekrar hatırlatan Saadet Partisi Buksa Milletvekili adayı Fikret Bayram, İnegöl'ün eski siyasetçileri ve manevi önderlerinin kabirlerini ziyaret ederek, dua etti.

FİKRET BAYRAM’DAN VEFA ZİYARETLERİ

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Saadet Partisi Bursa 2. Bölge 2. sıra Milletvekili adayı Fikret Bayram, İnegöl'ün değerlerinin kabirlerini ziyaret etti ve dostlukların daim olduğu bir seçim dönemi olması için yoğun bir mücadele sergilediklerini söyledi.

Milletvekili adayı Bayram, Saadet Partisi İnegöl Teşkilatının önemli isimlerinden ve genç yaşta trafik kazasından hayatını kaybeden Hüseyin Parlar, İnegöl'ün efsane siyasetçilerinden olan dayı lakaplı Nihat Korkmaz, İnegöl’de birçok siyasetçinin hocası olan İnegöl ve Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hikmet Şahin, İnegöl'ün manevi mimarlarından olan Dr. Emin Acar ve Tariki Uşşaki Mürşidi Kamillerinden Mezarcı Mehmet Uşşaki'nin kabirlerini ziyaret ederek dua etti.

VEFAYA DİKKAT ÇEKTİ

İnegöl'ün çok önemli ve çok değerli bir şehir olduğunu belirten Fikret Bayram, "Vefa sadece bir semt adı değildir, ziyaretlerini gerçekleştirdiğimiz isimler teşkilatımız içinde, şehrimiz içinde çok önemli isimler" ifadelerini kullandı. Bayram, "Nihat Dayımız İnegöllüler için mücadele etti, yaptığı çalışmalar unutulamaz, keza rahmetli Hikmet Şahin hocamız. İnegöl'ün vizyonunu değiştirdi. Döneminde yaptığı Kültürpark hala şuan İnegöl'ün en çok kullanılan mekânı hatta İnegöllülerin İnegöl içerisinde nefes alacağı neredeyse tek bölge" dedi

HAYIRLA YÂD ETTİ

Bayram, “Yine ebedi âleme gönderdiğimiz ve adını andığımızda herkesin hayırla yâd ettiği birçok isim var. Kazım Uçar amcamız, Sabri Bali ağabeyimiz, yakın zamanda kaybettiğimiz Sadri Demirtaş ağabeyimiz, milli görüş saflarında ömrünü tamamlamış Muzaffer Fidan ağabeyimiz, Durmuş Diricanlı, Durmuş Özkaya ağabeylerimiz ilk aklımıza gelen isimler olmakta. Yine buradan geçmiş olsun dileklerimi iletmek istediğim Münür Gültekin ağabeyime de acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

FARKLI İSİMLERLE ÇAY İÇMEYİ ÖNEMSİYORUM

İnsanların dünya üzerinde fani olduğunu belirten ve yaşadıkları süre içerisindeki yaptığı hizmetlerin önemine vurgu yapan Fikret Bayram sözlerine şu şekilde devam etti: “Ben farklı fikirlerle yol alıp beraber çay içebilmeyi önemsiyorum. Teşkilatımız da aynı hava ve aynı güzellikte yol alıyor. İşte bu aldığımız yolun sonunda, 24 Haziran akşamı seçim sonuçları açıklandığında, karşımıza çıkan tablo ne olursa olsun bizim için mutluluk verecektir. Bu mutluluğu yaşarken de dileğimiz o ki Bursa halkına en iyi en yararlı hizmetler karşımıza çıksın.”

BİRLEŞTİRİCİ OLACAĞIZ

Milli ve manevi değerlerimize karşı olmayan her fikre açık olduğunu söyleyen Bayram, "Kimseyi ayrıştırmayacağız. Bizimle aynı fikri benimsemiyor diye kimseyi hain gibi söylemlerle küstürmeyeceğiz. Biz bu şehri, bu ülkeyi kardeşlikle hep birlikte yöneteceğiz. Biz yollara Allah rızası için düştük, Allah'ın rızasını kazanmak için mücadele ediyoruz. Rabbim memleketimize, İnegöl’ümüze ve bize en hayırlı olacak sonuçları ve hizmetleri karşımıza çıkarsın. Sözlerimi rahmetli Hikmet Şahin hocamın her zaman paylaştığı bir mısra ile bitirmek istiyorum. Ben gelmedim kavga için. Benim işim sevgi için. Dostun evi gönüllerdir. Gönüller yapmaya geldim” dedi. HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER