Fikriye Koşarer’den Geri Dönüşüme Destek

Fikriye Koşarer Anaokulu, Sıfır Atık Projeleri çalışması kapsamında geri dönüşümle hazırlanan en güzel alışveriş çantaları yarışmasında ödüllerini dağıttı.

Fikriye Koşarer’den Geri Dönüşüme Destek

Süleymaniye Mahallesi Seçkin Sokak’ta 2009 yılından beri okulöncesi eğitim hizmeti veren Fikriye Koşarer Anaokulu, son iki yıl içinde okulun hem okul içi fiziki ortamının yenilenmesi hem eğitici araç gereç donanımının materyal yönünden zengin hale getirilmesi, beraberinde okula yönelik ilgi ve alakanın artması sonucunda öğrenci sayısında geçmiş yıllara oranla büyük ölçüde artış olmasını sağlamış ve bugün 200 öğrenci ile eğitim öğretim çalışmalarına hızla devam etmekte.

2018-2019 eğitim öğretim yılına 10 Eylül’de uyum haftası eğitimi ile başlayan okul, ailelere yönelik ilk çalışmasını ‘çocuğun eğitiminde anne baba aile tutumları’, ‘eğitimde doğrularımız ve yanlışlarımız’ başlıkları altında ilçemiz Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Psikoloğu, yine annelere yönelik ilçemiz KETEM doktor ve hemşireleri tarafından kanser vakalarında erken teşhisin önemi konularında toplantılar düzenlendi.

4-5 yaş öğrencilerin en iyi şekilde okulöncesi eğitim almalarını ilk hedef haline getiren Fikriye Koşarer Anaokulu, bu en öncelikli çalışmalarının yanı sıra okul, ilçe, bakanlık düzeyinde hayata geçirilmesi planlanan projeleri de ailelerle birlikte paylaşmakta ve uygulamakta. Ülke çapında birçok kurum kuruluşlarla birlikte okullarımızda da uygulanması istenen ‘Sıfır Atık’ projesi için ailelerle bilgi paylaşımları yapılmış, öğrenci annelerinde evlerinde bulunan mevcut kumaş, keçe ve benzeri malzemelerden alışveriş çantaları hazırlamaları istenmişti. Kumaş ve keçelerden hazırlanan çantaların market ve pazar alışverişlerinde kullanılması ile plastik, naylon poşet kullanımının önce en aza sonra tamamı ile kaldırılmasının ekonomiye, doğaya, çevreye ve yarınlarımız olan çocuklarımıza daha güzel daha temiz bir yaşam alanı, ülke ve dünya bırakma amacı taşıdığı öğrenciler ve aileleri ile paylaşıldı.

Okul çapında yapılan proje yarışma formatında düzenlendi yarışmaya 105 adet birbirinde güzel alışveriş çantaları veliler tarafında hazırlanarak getirildi. 07 Kasım Çarşamba günü öğle arasında okulun çok amaçlı salonunda düzenlenen yarışmanın Jüri üyeliğini misafir öğretmenler olan Aynur Eminler, Tülay Amuk, Ayten Kalkan, Emel Demirci’nin yaptığı yarışmada 1’inciliği 98 puanla Ayşe Gümüşel, 2’nciliği 95 puanla Bahar Aydın, 3’üncülüğü 93,25 puanla Gülçin Genç, jüri özel ödülünü de 91,30 puanla Mukaddes Koca kazandı. Fikriye Koşarer Anaokulu Müdürü ve öğretmenleri okula, yapılan proje yarışma ve bilgilendirme toplantılarına ve dolayısı ile okulöncesi eğitime son derece duyarlı ve ilgili olan velilere sonsuz teşekkür ederek program sonlandırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER