Gazze İçin Büyük Buluşma

İsrail, Gazze’deki zulmünü aralıksız sürdürürken Hamas, Batı Şeria'daki Filistinlileri, Gazze'de zafer için ‘Kitlesel intifada’ya çağırdı. Çağrı İnegöl’de de karşılık bulurken, İnegöl İHH tarafından Ramazan ayının son günü olan 27 Temmuz 2014 Pazar günü ‘Gazze İçin Büyük Buluşma’ organizasyonu düzenlenecek.

Gazze İçin Büyük Buluşma

İnegöl İHH’nın öncülüğünde Gazze ile birlikte Suriye, Mısır, Arakan, Doğu Türkistan ve dünyanın farklı yerlerinde zulüm altındaki Müslümanlar için Pazar günü (arife günü) akşamı dua için İnegöl’de Atatürk Anıtı önündeki alanda  toplanılacak.

GAZZE İÇİN BÜYÜK BULUŞMA

Etkinliğe ilişkin bir açıklamada bulunan İnegöl İHH Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Döngel, “Gazze’nin yaşadığı bu drama sessiz kalmayan İnegöl halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Son günlerde bu desteğe örnek olacak bir çok güzellik yaşıyoruz. Pırlanta Kreş’te eğitim gören minik öğrencilerin biriktirdikleri harçlıklarını Gazze’ye göndermesi, Ramazan Sokağı’nda stant açan bir esnafımızın bir günlük gelirini Gazze’ye bağışlaması, tek seferde Gazze’ye 20 bin TL bağışta bulunan Seyran Koltuk firmasını, bu güzelliklere örnek olarak gösterebiliriz. Bunun yanı sıra acıyı yüreklerinde hisseden bir çok kardeşimiz de iftarlarını açtıktan sonra Atatürk Anıtı  önündeki meydanda düzenlediğimiz duaya iştirak ederek, Gazze’ye sahip çıkıyorlar. Şimdi bu sahip çıkışı zirveye taşımanın tam zamanı. İsrail’in artık zulümde sınır tanımaz hale geldiği bu anda, Filistinli kardeşlerimizin de 3’ncü İntifada’yı başlattığına dair gelen haberler, bizim de büyük bir organizasyonla onlara destek vermemiz gerektiğini gösteriyor. Bundan dolayı 27 Temmuz 2014 Pazar günü (Arife günü) akşam saat 21.00’de heykel meydanında düzenleyeceğimiz ‘Gazze İçin Büyük Buluşma’ etkinliğimize tüm ilçe halkını davet ediyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2014, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER