GÜZELYURT’TA GELENEK SÜRÜYOR

İnegöl’e bağlı Güzelyurt Mahallesi’nde geleneksel olarak düzenlenen dostluk, birlik ve dayanışma pilavı bin 500 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

GÜZELYURT’TA GELENEK SÜRÜYOR

Önceki gün düzenlenen dostluk, birlik ve dayanışma pilavına Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, Bursa Büyükşehir Başkanını temsilen Nedim Bayram, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, İnegöl Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Resul Kayman, Kırsal Hizmetler Müdürü Sinan Kağan ve birçok köy muhtarı katılım gösterdi.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Mahalle Muhtarı Salim Altun, “Mahallemizde her yıl düzenlediğimiz dostluk, birlik ve dayanışma pilavına hoş geldiniz. İnsanlarımız her türlü zorluğa karşı uzun yıllardır yardımlaşma, dayanışma, birliktelik ve kardeşlik ruhu içerisinde bir bütün olmuş, zor zamanlar atlatarak bugünlere gelmiştir. Milletimiz bu güne kadar kardeşlik bilinci ile hareket etmiş, birlikteliğimizden doğan bu büyük kuvvet, düşmanlarımızın tarih sahnesinde birer birer silinmesine neden olmuştur. Bu şanlı vatanı canı pahasına koruyan atalarımız, bize çok değerli bir miras bırakmıştır. Her yönüyle büyüyen ve genişleyen güçlü Türkiye’mizde bugün de birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içerisinde yaşamaktayız. Aynı dili konuşan, aynı milli duyguları paylaşan bu büyük toplumun amacı, güzel vatanımızda huzur içinde yaşamak ve kalkınmaktadır. Türkiye, insanı ile güzeldir. Türkiye insanı değerlidir. Türkiye birlikte iken Türkiye’dir. Türkiye birlikteyken güçlüdür. Bu güzel günlerde hep birlikte olmak, büyümemize, gelişmemize, kalkınmamızı sağlayan en büyük unsurlardan bir tanesidir. Ben de bu sebeple, insan, toprak ve vatan sevgisi ile yetişen, tüm mahallelilerimiz adına bugün aramızda olan siz kıymetli bürokratlarımıza ve halkımıza teşekkürlerimi bir borç bilirim. Bu önemli günün organizasyonun emeği geçen herkese teşekkür ederim. Programımıza yoğun programları nedeniyle katılamayıp telefonla arayan Bursa Milletvekilimiz Sayın Vildan Yılmaz Gürel hanımefendiye de teşekkür ederim. Bir yıl sonra Temmuz ayının ilk haftasında tekrar buluşmak dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER