HAFIZ ADEM KARABEY GÖNÜLLERİ MEST ETTİ

HAFIZ ADEM KARABEY GÖNÜLLERİ MEST ETTİ

İnegöl Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca 8 gece gerçekleştireceği Kuran-ı Kerim tilaveti ve teravih namazı programları, geçtiğimiz Cuma akşamı Akhisar Göçmenler Camisinde Hafız Adem Karabey’in katılımıyla gerçekleştirildi.

İnegöl Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerife özel etkinlikler kapsamında teravih programlarıyla ilçe halkını buluşturuyor. Geçmiş yıllarda da düzenlenen teravih programları kapsamında; ramazan ayı boyunca 8 farklı camide Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında dereceler elde etmiş hafızlar, İnegöllüler için Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirip teravih namazı kıldıracak.

İlk teravih namazının kılındığı 5 Mayıs Pazar akşamı İshakpaşa Camisinde startı verilen teravih programlarının ikincisi, geçtiğimiz Cuma akşamı Akhisar Göçmenler Camisinde gerçekleştirildi. Teravih programı kapsamında 2011 yılı Kuran-ı Kerim okuma yarışması Dünya 2’ncisi Hafız Adem Karabey İnegöllülerle bir araya geldi. Belediye Başkan Yardımcıları Rıdvan Kocaağa ile Oğuzhan Ulsu’nun da hazır bulunduğu programda, Adem Karabey tilavetiyle gönülleri mest etti. Teravih namazı sonrası vatandaşlara cami bahçesinde Osmanlı Şerbeti ikramı da yapıldı.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER