HAFTA SONU SINAV VAR

9-10 Aralık 2017 tarihlerinde açık ortaokul ve açık lise sınavları gerçekleştirilecek. Üç oturum halinde gerçekleştirilecek sınavlarda yaklaşık 3 bin 375 aday ter dökecek.

HAFTA SONU SINAV VAR

ÖĞRENCİLERE UYARI

Hafta sonu yapılacak sınav öncesinde öğrencilere uyarılarda bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı İbrahim Şenal, “Hafta sonu yapılacak olan Açık Öğretim Lisesi-Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınavları üç oturumda, Açık Öğretim Ortaokulu sınavları ise iki oturumda yapılacak. Açık Öğretim Lisesi-Mesleki Açık Öğretim Lisesi birinci oturum 9 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 09.30 (180 dakika-en fazla 8 ders), ikinci oturum 9 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 14.00 (180 dakika-en fazla 8 ders), üçüncü oturum 10 Aralık 2017 Pazar günü saat 09.30 (180 dakika-en fazla 8 ders), Açık Öğretim Ortaokulu birinci oturum 9 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 09.30 (150 dakika- en fazla 6 ders) ve ikinci oturum 9 Aralık 2017 Cumartesi günü - saat 14.00 (150 dakika-en fazla 6 ders). Nüfus cüzdanlarını değiştirmek için nüfus müdürlüklerine başvuru yaparak, nüfus cüzdanları nüfus müdürlüklerince alınan öğrenciler, nüfus müdürlüklerince kendilerine verilen fotoğraflı ve imzalı veya mühürlü geçici kimlik belgesi/ kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecektir. Ayrıca; yabancı uyruklu öğrenciler, geçerlik süresi devam eden pasaport veya İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi ile sınava alınabileceklerdir. Askerlik görevini yapmakta olan asker öğrenciler, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenmiş onaylı Erbaş ve Erlere Mahsus Kimlik Kartı ile sınava alınabileceklerdir. Öğrenciler geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile sınav giriş belgesini kontrol edilerek alınacak. Geçerli kimlik belgesi ibraz edemeyen öğrenciler sınava alınmayacak. Sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içerisinde sınav binasına gelen öğrencilerin sınava alınacak. İlk 15 dakikadan sonra gelen öğrenciler sınava alınmayacak. Sınav güvenliğinin sağlanması için ilk 30 dakikadan önce ve son 15 dakika içinde hiçbir öğrenci dışarı çıkamayacak” şeklinde konuştu.

ADRESİ DEĞİŞEN OKUL!

İnegöl Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde sınava girecek öğrencilere adres değişikliğiyle ilgili uyarıda bulunan Şenal, “Eskiden İnegöl AVM karşısında eğitim öğretime devam eden İnegöl Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin yeri değişti. Bu nedenle İnegöl Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde sınava girmesi gereken öğrencilerimiz okulumuzun Hükümet Konağı ve İshakpaşa İlkokulunun arkasında ki yeni binasında sınavlara girecektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner18