HALK OTOBÜSLERİNE EL DEZENFEKTANLARI YERLEŞTİRİLDİ

HALK OTOBÜSLERİNE EL DEZENFEKTANLARI YERLEŞTİRİLDİ

İnegöl'de, coronavirüs ile mücadele kapsamında toplu taşıma araçlarına mikrop kırıcı solüsyonlar yerleştirildi. 116 aracın tamamına monte edilen aparatlar sayesinde kişisel hijyenin maksimum seviyede tutulması amaçlanıyor.

LÜTFEN HERKES DİKKAT ETSİN

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, "Halk otobüsleriyle günlük yaklaşık 40 bin insan taşınıyor.  Tabi bu virüs sürecinde toplu taşıma kullanımı azaldı. Biz yine de tedbirimizi alıyoruz ve halk otobüslerini kullanan vatandaşların ellerini dezenfekte edebilmesi için, mikrop kırıcı solüsyonları araç içerisine yerleştirdik. 116 aracın tamamına aparatlarını taktık. Malzemeleri de içerilerine yerleştirdik. Bunların kontrollerini şoför arkadaşlarımız yapacaklar. Sıvılar da yanlarında var bittikçe ekleyecekler. Burada amacımız kişisel hijyeni maksimum seviyede tutabilmek.  Corona virüs ile mücadele sürecini en sağlıklı şekilde tamamlamak istiyoruz. Lütfen herkes bu sürece dikkat etsin. Özellikle 65 yaşının üstündeki büyüklerimizin evlerinde kalmalarını istiyoruz. İhtiyaçlarının karşılanması ile alakalı da arkadaşlarımız çalışmalar yapıyor" ifadelerini kullandı.

BANKLARIN ETRAFINA ŞERİT ÇEKİLECEK

Parklardaki oturma banklarının da gündeme gelmesini değerlendiren Taban, "İlçemizin sosyal alanlarında çok sayıda bank var. Bunları toplamak mümkün ama aralarında seyyar olmayanlar da var.  Biz de bu alanların etrafına şerit çekmeyi düşündük. Biz oturma alanlarının etrafına şerit çekerek ve yazı yazarak gerekli uyarıları yapacağız.  Zabıtalarımız da bu konuyu denetleyecek. Biz vatandaşlarımızdan bu konuda destek bekliyoruz" dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

İNULAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bayram ise, "Biz de İNULAŞ Yönetim Kurulu olarak, bir an önce bu süreci atlatmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Toplu taşıma yükünde büyük bir azalma var. Günlük ortalama 40-45 bin kişi taşınırken şu anda ortalama 16-17 bin kişi taşıyoruz. Yani yüzde 70 azalma var. İnşallah yakın zamanda bu süreci ülkemiz atlatır. Sağlık çalışanlarımız bizim için gayret gösteriyor. Eğer süreç uzar ve çalışanlara yönelik otobüslerin bedava olması uygulaması devam ederse biz de devam ettireceğiz" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner45