Haydi İnegöl Eda’ya nefes ol

Haydi İnegöl Eda’ya nefes ol

Mübarek Ramazan ayında Eda’ya destek olalım 
İnegöl ilçesinde SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki Eda Öz için yardım kampanyası sürüyor. 
Anne Hatice Öz (28), tedavi için yaklaşık 18 milyon liraya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Ben kızımı birçok defa kucağımda ölü olarak buldum. Eda’nın solunumu, kalbi durduğunda ne yapacağımı şaşırıyordum. Kendimi çaresiz hissettiğim zamanlar oldu. Kızımın ağabeyi ile oyunlar oynadığı günleri görmek istiyorum” dedi.

İnegöl'de eşinden ayrı yaşayan Hatice Öz'ün 3 yıl önce dünyaya getirdiği kızı Eda'nın doğumundan sonra fiziksel hareketlerinde hızlı bir yavaşlama görüldü. Minik Eda, ayaklarını hareket ettiremeyen ve emekleyemeyen Eda, ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Minik Eda'ya, ‘gevşek bebek sendromu’ olarak bilinen ‘spinal musküler atrofi (SMA) tip 1’ hastalığı teşhisi konuldu.

Aile yaptıkları araştırmada, Eda'nın, Macaristan’da uygulanan ve yüzde 95 başarı oranı sağlayan tedaviyle iyileşebileceğini öğrendi. Öz ailesi, 2 milyon 132 bin dolarlık (yaklaşık 18 milyon lira) tedavi masrafları için, Kaymakamlık izniyle yardım kampanyası başlattı.
Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, İnegöllülere çağrıda bulundu. Korkmaz sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı; Mübarek Günlerin Yüzü Suyu Hürmetine...Tüm ticaret erbablarımıza, iş adamlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, siyasetçilerimize, tüm halkımıza buradan çağrıda bulunmak istiyorum. Eda bebeğin de yaşamaya hakkı var. Lütfen onun ameliyatı için hep beraber destek olalım. Allah yapacağınız yardımları şimdiden kabul eylesin. Iban: TR100001000067882296145002
Ziraat Bankası İnegöl Şubesi Hatice Öz"

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER