Hayvan hakları için İnegöl’den "Batuma" Pedal Çeviriyorlar

İnegöllü emekli iki polis, hayvanlara yapılan şiddetin önlenmesi amacıyla İnegöl’den Gürcistan’ın Batum bölgesine bisikletle yola çıktılar.

Hayvan hakları için İnegöl’den "Batuma" Pedal Çeviriyorlar

İnegöl'den 3 gün önce bisikletle yola çıkan iki emekli Polis arkadaş , Türkiye genelinde hayvan haklarına ve yapılan şiddete dikkat çekmek amacıyla "sokak hayvanlarını koruma" projesi kapsamında bisikletle yola çıktılar.

Gürcistan Batum turuna çıkan 50 yaşındaki Fikret Öztürk ile 60 yaşındaki Hilmi Çetin şu ana kadar 300 kilometre yol kat etti. Eğlenceli ve yorucu bir yolculuğun ardından Zonguldak Alaplı ilçesinde mola veren iki arkadaş, daha önce 2 kez bisikletle Türkiye turu yaptığını belirtti. Çetin, yaptığı açıklamada, hayvanlara uygulanan şiddet ve bunun yanında bisiklet kullanımına dikkati çekmek amacıyla Bursa İnegöl İlçesinden çıktıklarını yolculuklarının 2 ay süreceğini söyledi.

Toplamda bin 500 kilometre yol yapacaklarını anlatan Çetin, "Turu, Gürcistan Batum'da bitirmeyi planlıyoruz" dedi. Çetin, "Sosyal sorumluluk proje içerisinde daha evvelde bunları yaptık.bu seferde son günlerde doğaya verilen tahribat.hayvanlara verilen işkence ve eziyet.bize bu tura çıkmamıza sebep oldu. En azından bir kıpırdanma halkta duyguları kıpırdaşma için İnegöl ve Bilecik 'den Batum’a kadar Karadeniz Turu çıkmayı planladık ve bu mesafe bin 500 kilometre . Toplumda duyarlı vatandaşlarımız var duyarsızlara hareket geçirmek için bu projeyi planladık. Ayrıca Türklerin de bisikletle böyle uzun yolculuklar yapabileceğini gösterdik " diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER