HEDEFLERİ TÜRKİYE´DE İÇ SAVAŞ ÇIKARMAK

-CHP İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, “Hain saldırıda amaç sadece Genel Başkanımızı öldürmek değildir. Hedeflenen şey, Türkiye´de bir iç savaş çıkartma mücadelesidir”-

HEDEFLERİ TÜRKİYE´DE İÇ SAVAŞ ÇIKARMAK

Artvin´de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun konvoyuna yönelik yapılan saldırıyla ilgili parti önünde basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, “Gerçekleşen bu hain saldırıda amaç sadece Genel Başkanımızı öldürmek değildir. Hedeflenen şey Türkiye´de bir iç savaş çıkartma mücadelesidir” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban´ın katıldığı basın açıklamasında, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Birol Atay ve yönetim kurulu üyeleri, CHP ilçe yönetimi ile partililerde hazır bulundu.

ONURLU MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Saldırının Türkiye Cumhuriyetine, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğüne, yani Cumhuriyet Halk Partisi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün koltuğunda oturan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na yapılmış hain ve bir o kadar da düşündürücü bir saldırı olduğunu ifade eden CHP İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, “Asla Kabul edilemez. Bu güzel ülkede artık hiçbir günümüz aydın başlamamaktadır. Bu sabah Cizre´de Çevik Kuvvet Amirliğine de bomba yüklü araç ile haince ve kalleşçe saldırılmıştır. Bu hain saldırıları ve Genel Başkanımıza karşı hazırlanan roketli hain pusuyu kınamaktan öte, yapanlardan ve onlara çanak tutanlardan hesap sormak Cumhuriyet Halk Partisi olarak boynumuzun borcu olacaktır. Terör ve teröre yardım yataklık edenler bilsinler ki, bizler sonuna kadar onurlu mücadelemize devam edeceğiz. Dün gerçekleşen bu hain saldırıda amaç sadece Genel Başkanımızı öldürmek değildir. Hedeflenen şey Türkiye´de bir iç savaş çıkartma mücadelesidir. Cumhuriyet Halk Partisi ve halkımız bu oyuna gelmeyecek kadar itidalli ve vatan sevdalısıdır. Dün CHP üzerinden oynanan bu oyunun tutacağını sanan şer odakları, 15 Temmuz´da elde edemediklerini Genel Başkanımıza gözdağı vererek gerçekleştirebileceklerini sanacak kadar acziyet ve ihanet içinde olan şerefsizlerdir” diye konuştu.

BAYRAMLARI COŞKUYLA KUTLAYALIM

Saldırıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun korkusuzca, kararlılıkla ve metanet ile programına devam ederek gereken cevabı verdiğini ifade eden Büyükışıklar, “Allah´ın verdiği bir canımız var, o da bu memleket için feda olsun´ diyen Genel Başkanımıza buradan diyoruz ki, bizimde bir canımız var, feda olsun vatana. Genel Başkanımızın ve bizlerin tek üzüldüğü şey şerefli vatan evladımız Fatih Çaybaşı´nın şehit düşmesi ve iki askerimizin yaralanmasıdır. Bu hain pusu ve 15 Temmuz iç savaş provası sonrası tüm siyasi partiler, STK´lar iç ve dış şer odaklarına göstermiştir ki, Türkiye´yi ayrıştırmak, karıştırmak kolay değildir. Bu sebeple Kent Konseyimiz ve Belediye Başkanımızdan önemle bir talebimiz var. Gelin 30 Ağustos´ta ve 6 Eylül´de hem Zafer Bayramımızı, hem de Kurtuluşumuzu hiçbir siyasi ideoloji gütmeden tüm ilçe halkımız ile el ele kol kola nasıl CHP olarak tüm davet edildiğimiz protokollerde sizlerle birlikte olduysak, yine aynı şekilde kutlayalım. İnegöl´de birlik beraberlik ve bayram coşkusunu iliklerimize kadar hissedelim. Dün Genel Başkanımıza yapılan saldırıda şehit düşen Fatih Çaybaşı´na ve bugün Cizre de şehit düşen polislerimize Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar diliyor her iki saldırıda yaralanan asker ve polis kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz” dedi.

GEÇMİŞ OLSUN

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban ise, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına yapılan saldırı nedeniyle sayın İlçe Başkanımıza, çalışma arkadaşlarına ve hepimize çok geçmiş olsun temennilerimi iletmek istiyorum. Bu nazik davetlerinden dolayı da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Aslında Belediye Başkanımız bu basın toplantısına katılacaktı. Ancak devam eden toplantılarından dolayı Belediye Başkanımız adına Belediyeyi temsilen ben aranızdayım. Tabi ki böyle bir olayı tasvip etmemiz mümkün değil. Gerçekten tüm samimiyetimle bunu iliklerime kadar hissettiğimi ifade edebilirim. Bundan duyduğumuz rahatsızlığı hangi sözle ifade edeceğimizi bilemiyorum. Ama şundan çok eminim, bu vatanı kimse bölemez. Hepimiz zaten 15 Temmuz´da yaşanan bu senaryo sonrasında milletimiz tek yürek oldu, yekpare hale gelerek bu insanlara zaten cevap verdi. Bunu kimsenin tekrar test etmesini de tavsiye etmiyorum. Dolayısıyla dün Artvin´e giderken CHP Genel Başkanımızın başına gelen bu menfur saldırıyı da şiddet, esefle, lanetle kınıyorum. Böyle bir şey kabul edilemez. Bu değil Kemal Kılıçdaroğlu beyin başına gelmesi, hangi vatandaşımızın başına gelmiş olsa aynı duygu ve düşünceler içinde olduğumu buradan ifade ediyorum. Böyle bir şeyi asla kabul edemeyiz. Sonuçta vatanımızın birliğine, bütünlüğüne, bağımsızlığına, bayrağımıza yapılmış bir hareket olarak kabul ediyorum” şeklinde konuştu. NEVZAT KAHVECİ

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2016, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER