HEDİYE YERİNE MEHMETÇİK VAKFINA BAĞIŞTA BULUN

14 Şubat Sevgililer Günü ile ilgili açıklama yapan İlçe Müftü Vekili İsmail Yıldırım, “Sevgilimize hediyeyi kendisine de söyleyerek Mehmetçik vakfına bağışta bulunalım” dedi.

 HEDİYE YERİNE MEHMETÇİK VAKFINA BAĞIŞTA BULUN

BİR SAKINCASI OLMAZ

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Müftü Vekili İsmail Yıldırım, “Sevgililer günü dolayısıyla alacağımız hediyeyi kendisine de söyleyerek, Mehmetçik Vakfına bağışta bulunalım. Hayırlı bir iş yapmış olalım. Böyle günleri biz ihdas etmiyoruz, başkalarının ihdas ettiği bu günler bizden kaynaklanan şeyler değildir. Ama ortaya atılmış, toplumunda rağbet gösterdiği günlere karşı çıkmak yerine, ‘Bunlar gâvur adetidir´ demek yerine bunu dinimize, örfümüze uygun hale getirmek gerekir. Sevgilimize, eşimize, arkadaşımıza güzel bir jest yapmak, hatırlatmak sevgiye sebep olabilir. Bir sakıncası olmaz. Bunu bir güne takdis etmek son derece yanlış olur. Ömür boyu bu devam etmeli. Eşe saygı, anneye saygı bir günlük mü olur? Bugün için bir hediye almak isteyenler, buna harcayacakları parayı Mehmetçik vakfına bağışlarlar ise hem uygun bir davranış olur hem de güzel bir örnek olur” diye konuştu.

HEDİYELEŞMEK SEVGİYİ ARTTIRIR

Hediyeleşmenin sünnet olduğunu belirten Yıldırım, “Bugüne mahsus değildir. ‘Hediyeleşmek sevgiyi arttırır´ diye bir hadis-i şerif var. Hediye güzel bir şeydir. Bu hediyenin pahalı olması gerekmez. Hatırlanmak güzel bir şeydir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner18