İHH YETİMLERE UZAKTAN EĞİTİM İÇİN TABLET DAĞITACAK

İHH YETİMLERE UZAKTAN EĞİTİM İÇİN TABLET DAĞITACAK

İnegöl İHH pandemi sürecinde uzaktan eğitime devam eden İnegöl başta olmak üzere Türkiye’deki ihtiyaçlı yetim çocuklara tablet hediye edecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan İnegöl İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı İlhan Tatlı, “Eğitimde Dayanışma Vakti adını verdiğimiz bu kampanya ile birlikte İHH, Yetim Sponsorluk Sistemi'yle Türkiye’de destek olduğu yetim çocuklara, uzaktan eğitimlerine devam edebilmeleri için tablet hediye edeceğiz. Yetimlere hediye edilecek olan tabletlerin dahili hafızası 32 GB, ekran boyutu 10" ve içerisinde 4G teknolojisi bulunacak. İHH'nın, Yetim Sponsorluk Sistemi ile Türkiye ve dünyada toplamda 99 bin 568 yetime yardım ettiğini ve bu yetimlerin 14 bin 900'ünün de Türkiye'de bulunduğu ifade etti.

Başkan İlhan Tatlı açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Koronavirüs ülkemizi ve dünyayı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Desteğinizle, bu zor günlerde ihtiyaç sahibi ailelerin, yaşlı ve kronik hastaların ve yetim ailelerinin yanında olduk. Gösterdiğiniz büyük dayanışma örneği için onlar adına size teşekkür ederiz. Bu süreçten çocuklarımız da çok olumsuz etkilendi. Çok sevdikleri okullarından ayrı kaldılar. Eğitimin yeniden başlamasıyla birçok öğrenci evinden derslerine devam ediyor. Ancak uzaktan eğitim için imkanı olmayan yetim çocuklarımız derslere katılamıyor, eğitimleri aksıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve eğitimcilerimizin üstün gayretiyle, operatör firmalarının data hediyeleriyle katkı sağladığı eğitim seferberliğine İHH olarak biz de destek oluyoruz. Yetim Sponsorluk Sistemi’yle Türkiye’de destek olduğumuz yetim çocuklarımıza, uzaktan eğitimlerine devam edebilmeleri için tablet hediye ediyoruz. 2.000 TL ile bir yetimi tek başınıza sevindirebileceğiniz gibi dilediğiniz miktarda bağış da yapabilirsiniz. Desteğinizle, derslerinden geri kalmasınlar.”

“Destek vermek isteyen bağışçılarımızın gerek İnegöl Belediyesi arkasında bulunan dernek merkezine makbuz karşılığında bağış yapabildikleri gibi, banka hesap numaralarına da bağışta bulunabilecekler. İnegöl İHH insani yardım derneği Albaraka Türk İban: TR41 0020 3000 0831 8370 0000 01. Ziraat Bankası İban: TR58 0001 0000 6785 6294 8750 01. İrtibat telefonları 0224 715 99 44 - 0506 156 53 44.”

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER