“İlçe Başkanımıza çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz”

Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Bursa Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu’na İnegöl’de basın toplantısı düzenleyerek cevap veren Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Numan Şeker, “Aslı olmayan iddia ve ithamlarla fütursuzca saldıran bu zatın, Türk Eğitim-Sen’deki istifa furyasıyla psikolojisinin iyice bozulduğu görülmektedir.

“İlçe Başkanımıza çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz”

İlçe Başkanımızın, Türk Eğitim-Sen’li okul müdürlerine baskı yaptığı, onları kafasına göre atadığı iftiraları çok komiktir” dedi.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ

Dün saat 16.00’da Safari restoranda düzenlenen ve Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Yönetim Kurulu Üyeleri ile sendika üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi, Eğitim Bir-Sen Bursa İl Başkanı Numan Şeker,  “Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen camiası olarak, Türkiye’de her geçen gün biraz daha büyüyerek gücümüze  güç katıyoruz. Memur-Sen Türkiye’nin en büyük ve en etkin sivil toplum kuruluşudur. Bursa ve İnegöl’de de gerek Memur-Sen, gerekse de Eğitim Bir-Sen olarak çok ciddi çalışmalar yapmaktayız. Dolayısıyla çalışanlar sendikamıza rağbet etmekte, sendikamıza yönelik teveccüh her geçen gün biraz daha artmaktadır. Fakat bu yönelişin birilerini ciddi anlamda rahatsız ettiğini görüyoruz. Güneş balçıkla sıvanmaz. Özellikle son günlerde Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Bursa Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu’nun hırçın ve saldırgan tutumu, gerek sendikamıza, gerekse İnegöl İlçe Başkanımıza çok çirkin ve seviyesiz bir üslupla saldırmasını şiddetle kınıyoruz. Aslı olmayan iddia ve ithamlarla fütursuzca saldıran bu zatın, Türk Eğitim-Sen’deki istifa furyasıyla, psikolojisinin iyice bozulduğu görülmektedir. İlçe Başkanımızın Türk Eğitim-Sen’li okul müdürlerine baskı yaptığı, onları kafasına göre atadığı iftiraları çok komiktir. Fakat bu konularda kendilerinin çok mahir olduğu söylenebilir. Daha ortada yönetmelik yokken, idarecilerin kadrolu görevi devam ederken, bu denli asparagas söylemler kendisini küçük düşürmektedir. Ayrıca ilçe Başkanımızı sahtekarlıkla itham etmesiyle ilgili avukatlarımız tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş ve hukuki süreç başlatılmıştır” diye konuştu.

KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ

Şeker, “Ağız dolusu hakaretlerle sendikamıza ve ilçe Başkanımıza saldıran bu zat, devletçi ve milletçi olduğunu söyledikleri sendikalarının İnegöl temsilciliğine getirdikleri kişinin, devletin Başbakanına hakaret ettiği için müdürlük görevinden alındığı gerçeğini niçin saklamaktadır. Ayrıca Cumhurbaşkanına hakaret davası da devam etmektedir. İnegöl Türk Eğitim-Sen Yönetim Kurulunun görevinden istifa etmeleri sonrasında, bir çok kişiye temsilcilik teklif edilmesine rağmen, kimsenin kabul etmediği bu görevin, neden ismi bu kadar şaibelere karışmış olan Şenol Şahin’e verildiğini sormak istiyoruz. Acaba Şenol Şahin, kaybettiği itibarını geri kazanmak ve kendini aklamak için mi bu göreve getirildi? Şube olma vaadinde bulunulduğu halde, şube yapılmadığı için görevinden istifa eden İnegöl Türk Eğitim-Sen eski yöneticilerinin ve üyelerinin, bu durumu nasıl içlerine sindirdiklerini soruyor, kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2014, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER