İLK YARDIM SEFERBERLİĞİ

İLK YARDIM SEFERBERLİĞİ

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma (İNDAK) ekibi arama kurtarma eğitimlerinin yanında ilk yardım seferberliği başlattı.

35 İNDAK üyesi, iki hafta içerisinde Sağlık Bakanlığı sertifikalı İlk Yardım eğitimi aldı. Yazılı ve uygulamalı sınavları başarıyla geçen ekip üyeleri, İçişleri Bakanlığı akredite kriterlerinden birini daha yerine getirdi.

İNDAK Başkanı Ömer Gürkan yaptığı açıklamada; “Çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Arama kurtarma ile ilgili her alanda olduğu gibi ilk yardım konusunda da ekibimiz önemli bir mesafe kat etti. İlk yardım bilgisi aslında her birey için olmazsa olmaz. Sadece arama kurtarma ekibi olarak bizlerin değil, Türkiye’deki her bireyin temel ilk yardım bilgisine sahip olması gerekir.”

“Bu eğitimleri aldıktan sonra İnegöl Belediyesi ile işbirliği halinde tüm İnegöl halkına da elimizden geldiği kadar bu eğitimleri hem teorik hem de uygulamalı olarak vermek istiyoruz. Gerekirse köy köy dolaşmaya hazırız. Yeter ki bir kişi bile olsa sağlığımızla ilgili en önemli olan bu bilgileri edinsin.” dedi.

İNDAK Başkanı Ömer Gürkan ilk yardım eğitimlerinin tüm ekip üyeleri alana kadar devam edeceğini, eğitimler bittikten sonra da ekip içinde uygulamalı çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

Esra

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER