İMAM HATİPLİLERE HAKARET ETMİŞTİ

İMAM HATİPLİLERE HAKARET ETMİŞTİ

Katıldığı bir televizyon programında İmam Hatip mezunlarına hakaret eden yazar Erol Mütercimler hakkında İnegöl’de İmam Hatip Mezunları Derneği (İHMED) tarafından suç duyurunda bulunuldu.

Konu hakkında bir basın açıklaması yapan İHMED Başkanı Ahmet Taştan şu ifadeleri kullandı;

“Bu gün burada ülkemizin en güzide devlet okullarından biri olan İmam Hatip Lisesi mezunları olarak İnegöl’ümüzün ilk İmam Hatip Lisesinde toplandık. Birçok mümtaz öğrenci yetiştiren ve devletimizin her kademesinde milletimizin hizmetinde bulunan öğrencilerimize ve okullarımıza bir televizyon programında hakaret edilmiştir maalesef. Türkiye'nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftira etmesine izin vermeyeceğiz" düşüncesi ile ÖNDER İmam Hatipliler Derneği olarak, katıldığı bir televizyon programında imam hatiplilere ağza alınmayacak sözlerle hakaret eden yazar Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurusu il ve ilçe dernekleri tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Dava dilekçemizde Mütercimlerin, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama" fiillerinden cezalandırılması talebiyle imam hatip camiamızla ilgili haddini aşan, iftira ve hakaret içeren ithamlarını bedelini hukuk önünde hesabı sorulacaktır.”

“İmam hatip camiası bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. 69 yıldır eğitim hayatına devam eden imam hatipler, ülkemiz, milletimiz, medeniyetimiz için çok değerli âlimler, doktorlar, mühendisler, edebiyatçıları, siyasetçiler ve devlet adamları yetiştirmiştir.  Bu gün çocuğunun hem dini ilimler em de fen bilimleri eğitimi alması, çağın gerektirdiği becerilerle donanması için ailelerin ve gençlerimizin tercihi imam hatipliler olmaktadır. İmam hatiplilere yönetilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı, bu küçük düşündürücü ifadeler sadece bu camiayı değil Türkiye'yi, 83 milyonluk ülkemizi birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır. Haber Global'de Erol Mütercimler'in tahkir edici ifadelerinin asla kabul edilemeyeceğini ve bu söylemin tüm imam hatiplileri itham altında bıraktığını biliyor ve içinden geçtiğimiz hassas günlerde imam hatip camiasını çok rahatsız etmiş olduğunu buradan duyuruyor ve bu konuda tepkimizi gösteriyoruz. Son olarak okullarımızdan mezun olmanın haklı gururunu yaşayan bizlerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanıyor saygılar sunuyor, katılımızdan dolayı teşekkür ediyoruz.”

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER