İnegöl'de dev operasyon

İnegöl'de dev operasyon

İnegöl'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında, bin 500 polisin katılımıyla şafak operasyonu düzenlendi. Özel harekat timlerinin de destek verdiği baskınlarda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte çok sayıda adreste uyuşturucu ticareti yapıldığını tespit etti. Cumhuriyet Savcılığı'nın izni ile Narkotik Şube'nin yanı sıra özel harekat, çevik kuvvet, KOM ve asayiş şubesinden 1500 polisin katılımı ile şüphelilere yönelik operasyon başlatıldı. Sabah saatlerinde önceden tespit edilen adreslere eş zamanlı baskınlar düzenledi. Özel Harekat ekipleri, adreslerin çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken, bazı adreslerin kapıları koçbaşı ile kırıldı. Baskınlarda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Eğitimli narkotik köpeklerinin de kullanıldığı aramalarda, değişik miktar ve türlerde uyuşturucu maddeler ele geçirildi. Operasyona droneler ile havadan da destek verildi.

3 AYDA ELE GEÇİRİLENLER

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ve İstihbarat Şube Müdürlüğü desteğiyle 1 Haziran 2020 tarihinde başlatılan soruşturma kapsamında; 68 şüphelinin uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edildi. Yapılan 128 ayrı ara yakalamada 202 şüpheliye kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak suçundan işlem yapılırken, 11 şahsa uyuşturucu madde ticareti yapma suçundan işlem yapıldı ve şahıslar tutuklandı. Yapılan ara yakalamalarda toplam 483,60 gram uyuşturucu Metamfetamin maddesi, 4 kilo 334,67 gram uyuşturucu sentetik kannabinoid bonzai maddesi, 2 kilo 681,95 gram uyuşturucu Esrar maddesi, 0,96 gram uyuşturucu kokain, 70 adet uyuşturucu ecstasy hap, 14 adet uyuşturucu captagon hap, 6 adet hassas terazi, 5 adet silah ve 54 adet fişek ile 1 adet tüfek ve 4 adet kartuş ele geçirildi.

SON OPERASYON!

Yürütülen soruşturma kapsamında uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen 68 şüphelinin tamamının yakalanması için İnegöl, İstanbul, Yalova ve Bilecik’te 55 ayrı adrese yönelik 11 Eylül 2020 günü saat 05.45 sıralarında yapılan operasyonda kapsamında 11'i tutuklu olmak üzere 57 şüpheliden 52 şüpheli şahıs yakalandı. Şahısların ikametlerinde ve üst aramalarında toplam 1 kilo uyuşturucu metamfetamin maddesi, 45 gram uyuşturucu sentetik kannabinoid bonzai maddesi, 2 gram uyuşturucu esrar maddesi, 11 kök hint keneviri, 4 adet tabanca, 1 adet pompalı tüfek, 1 adet kaleşnikof ve 27 adet fişek ele geçirildi. 5 şüphelinin ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 11:11

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER