İNEGÖL'DE FAİZE KARŞI SAVAŞA DEVAM

İNEGÖL'DE FAİZE KARŞI SAVAŞA DEVAM

İnegöl’deki toplu taşıma araçlarına reklam veren genç, Peygamber Efendimiz (S.A.S)’in yol gösterici hadisleriyle vatandaşlara faiz başta olmak üzere birçok konuda uyarıda bulunuyor. 
2 yıl önce ‘Faizi terk edin’ reklamını veren 25 yaşındaki Ahmet Özcan, otobüs reklamlarına devam ediyor. Halk otobüslerinin arkasına asılan reklamlar, dikkat çekince otobüslerin içlerine de Peygamber Efendimiz (S.A.S)’in yol gösterici hadisleri reklam olarak veriliyor. Reklamlar ise otobüsü kullananların dikkatini çekiyor. 
İnegöl’deki bir mobilya firmasında çalışan 25 yaşındaki Ahmet Özcan reklamları kendi maaşıyla yaptırıyor. 

Tebliğ görevini yaptığını aktaran Özcan, “Böyle bir planım vardı. Allah'ın izniyle nasip oldu yaptık. Kendi imkânımla yaptım. Sosyal medyada konuşuldu. Amacım zaten buydu insanlara ulaşmaktı. Hedefim Allahın rızası için sadece tebliğ etmek. Başka da hedefim veya her hangi bir amacım yok. 2 yıldır bu reklamları yapıyorum. Şimdi 9 farklı otobüse, ayetler hadis reklamı verdik. Herkes üzerine düşenini yapsın. Az çok fark etmez.  Ahir zamandayız inşallah tebliğ ederek kardeşlerimizi kurtaracağız” diye konuştu.


VERİLEN REKLAMLARDA 
“Hiçbir anne-baba, çocuğuna güzel terbiyeden daha kıymetli bir bağışta bulunmamıştır. (Tirmizî, Birr, 33). ‘Bir millet nefislerini (kendini) bozmadıkça, Allah onların durumunu değiştirmez. (Ra'd, 13/11)’. 'Faizi terk edin! Yok eğer böyle yapmazsanız, Allah'a ve Peygamberine savaş açtığınızı bilin...(Bakara 279)'. ‘Mü’min kadınlara da söyle; gözlerini (haramdan) sakınsınlar ve ırzlarını korusunlar; (*) (el, yüz gibi) görünen kısımları müstesna, ziynetlerini göstermesinler ve başörtülerini yakalarının üzerine kadar salsınlar.’ Sana ölüm gelinceye kadar Rabbine ibadet et.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER