İnegöl'de okulu soydular

İnegöl'de okulu soydular

Alanyurt Yeni Mahallede bulunan Kocatepe Ortaokuluna giren hırsızlar okulu talan etti. Yaklaşık 20 bin liralık malzeme ve para çalan hırsızlar, okulun güvenlik kameralarını devre dışı bırakarak, kayıtların depolandığı hardiski de çaldılar.
Edinilen bilgilere göre, gece geç saatlerde okulun zemin katındaki pencerenin korkulukları kırarak içeri giren hırsızlar, ilk önce kapıları açık olan sınıfları gezdiler. Sınıflardaki kilitli olan tüm dolapları kırarak, içlerinde bulunan para ve elektronik eşyaları alan hırsızlar, ardından okul kantinine yöneldi. Kantinin yazarkasasında bulunan bozuk 400 lirayı alan hırsızlar, kilitli olan Öğretmenler odası ve okul aile birliğinin kapısını kırdı. Buradaki dolaplar da bulunan elektronik eşyaları çalan hırsızlar en son müdür odasına girdi. Güvenlik kameralarının görüntülerini depolayan hardiski çalan hırsızlar, aynı zamanda cihazı da ayakla kırdı. Oda da bulunan iki laptop ile çekmece de yer alan 300 lirayı alan hırsızlar, geldikleri pencereden kaçtılar.
SABAH FARK EDİLDİ
10 Kasım törenleri için okula gelen Okul Müdürü Mahsuni Canbay durumu fark ederek, emniyet ekiplerine bildirdi. Okula gelen Olay Yeri İnceleme ekipleri de parmak izi çalışması yaparken, hırsızların okula yaklaşık 20 bin lira zarara uğrattığı öğrenildi.
Polis şimdi okulu soyan hırsızları yakalama için çalışma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER