İNEGÖL'DE UYUŞTURUCUYU BİTİRECEKLER

İNEGÖL'DE UYUŞTURUCUYU BİTİRECEKLER

İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Kaymakam Şükrü Görücü, “Özellikle uyuşturucu ile mücadelede emniyet ile jandarmamızın büyük ve başarılı çalışmaları var. Bu ülkemizde topyekun çalışma. Birlik beraberlik içerisinde bu mücadeleyi büyütmek durumundayız” dedi.
2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk komisyon toplantısı Halk Eğitim Merkezinde, Kaymakam Şükrü Görücü başkanlığında yapıldı.
Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, halk eğitim merkezi tarafından açılan kurslar değerlendirildi. 

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Göktürk, bin 83 kurs açıldığını ve 20 bin 851 kursiyerin eğitim gördüğünü söyledi. 
2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemini değerlendiren Göktürk, “Mesleki eğitim kurs sayımız 629. Kursiyer sayımız 11 bin 828. Genel kurs sayımız 454, kursiyer sayımız ise 9 bin 723. İş birliği ve protokol kapsamında açtığımız kurslarımız var. 51 okuma-yazma kursu açıldı. 176 erkek, 407 kadın olmak üzere 583 kişi okuma-yazma öğrendi” diye konuştu. 
Toplantının hayırlı olmasını temenni eden Kaymakam Şükrü Görücü, “İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonun bu yılki ilk toplantısını yağıyoruz. Önümüzdeki günlerde toplumun tüm kesimlerinin bir arada olacağı uyuşturucu ile ilgili bir toplantı yapacağız. Özellikle uyuşturucu ile mücadelede emniyet ile jandarmamızın büyük ve başarılı çalışmaları var. Bu ülkemizde topyekun çalışma. Birlik beraberlik içerisinde bu mücadeleyi büyütmek durumundayız.” diye konuştu.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner45