İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği (İDOHA) Kuruldu

İnegöl’de Avukat Nilay Parlar Ateş, Avukat Sevil Koyuncu, Veteriner Hekim Kaya Giray, emekli Canan Şentürk, ev hanımı Nermin Ayhan ve İnegöl Dağcılık Kulübü Başkanı Mehmet Güner tarafından kurulan İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneğinin (İDOHA) ilk toplantısını, geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirildi.

İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları  Koruma Derneği (İDOHA)  Kuruldu

Yapılan görev bölümünde İDOHA Başkanlığına getirilen Nilay Parlar Ateş, derneğin ilk toplantısında yaptığı konuşmada, “Bir hayvan sevmekle başlar her şey, söylemiyle yola çıkarak, 250 bine yaklaşan nüfusa sahip olan ilçemizde, gelişen kent yaşamıyla beraber, yaşamlarını sürdürebilmeleri insanların elinde olan can dostlarımız, hayvanlarımızın ve buna bağlı olarak doğal hayatın korunması ve yerel yönetimlerin yapmış olduğu çalışmalara destek vermek amacıyla, derneğimizin kuruluşunu gerçekleştirmiş bulunmaktayız” dedi.

Öncelikli hedeflerinin, doğa ve doğal hayatın, hayvanların korunması, özellikle sokak hayvanlarının her türlü yasal ve yaşamsal haklarını koruması olduğuna vurgu yapan Başkan Nihal Parlar Ateş, bu doğrultuda çeşitli eğitici ve kültürel çalışmalar, faaliyetler ve organizasyonlar yapacaklarını söyledi. 

İnegöl halkının doğal hayatın ve hayvanların korunması konusunda duyarlı olduğuna dikkat çeken Başkan Ateş,  “Duyarlı vatandaşlarımız ile hep birlikte çok güzel çalışmalara imza atabileceğimize inanıyoruz. Tüm doğa ve hayvan severleri, yapacağımız çalışmalarda desteğe bekliyoruz” diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2013, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER