İnegöl'e mi sıçradı!?

İnegöl'e mi sıçradı!?

İnegöl’de son günlerde vaka artışları %100’ü bulurken, yetkililerden edinilen bilgilere göre İnegöl’de henüz Omicron vakası tespit edilmedi.

Omicron varyantı Avrupa’dan sonra ülkemizde de, özellikle kalabalık şehirlerde yayılmaya başladı. İstanbul’da yeni vakaların %50’si Omicron vakası iken bakanlığın açıkladığı günlük verilerde ise %100’e yakın artış gerçekleşemeye başladı.
İNEGÖL’DE OMİCRON VAKASI TESPİT EDİLMEDİ
İnegöl’de de son günlerde vakalarda ciddi artışlar söz konusu oldu. Yetkililerden edinilen bilgilere göre İnegöl’de henüz Omicron vakası tespit edilmedi.
VAKA SAYILARI ARTIYOR
Konu hakkında bilgiler veren yetkililer İnegöl’de Omicron vakasının görülmediği ama İnegöl’de son 10 günde vaka sayılarında ciddi bir artışın olduğu gözlemlendiğini bildirdiler.
KOCA; TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMAYIN
Sağlık Bakanlığı ise resmi web sayfasından Fahrettin Koca imzalı yapılan bilgilendirme açıklamasında ise şu ifadeler yer aldı;
Hızlı yayılan Omicron varyantı karşısında ülkemizdeki durum da Avrupa’daki duruma benzerlik göstermeye başlamıştır. Kalabalık illerimizde görülen yeni vakaların %10’dan fazlası artık Omicron kaynaklı.

Omicron varyantına karşı, etkisi bilinen salgın tedbirlerine ek olarak başvurulması gereken kişisel tedbir söz konusu değil. Maske, sosyal mesafe ve aşıyla hayatımıza devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi, kalabalık yerlerden ve havalandırması kısıtlı ortamlardan uzak duracağız. Korku ve kaygının hayatı olumsuz etkilediğini, tedbirinse daima işe yaradığını biliyoruz.

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER