İNEGÖL İÇİN ÖZEL ÇALIŞACAKLAR

İNEGÖL İÇİN ÖZEL ÇALIŞACAKLAR

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede yeni göreve seçilen CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte CHP İnegöl İlçe Başkanlığı ziyaret etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İnegöl için kendisini özellikle aradığını belirten Karaca, “Bizim iktidar hedefimiz var. Bunun yolu İnegöl’den geçiyor. İnegöl için çok özel çalışmalar yapacağız” dedi.
Ziyarette kısa bir selamlama konuşması yapan CHP İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun, “Bu kadar emek yoğunluğu verilen şehre genel başkanımız özel bir önem vermektedir. Buna dair politikalar üretmeye çalışıyoruz.  İl başkanımız ile seçim sürecinin tamamlanmasının ardından da İnegöl’e ziyaret etmesi de il başkanımızın da İnegöl’e verdiği önemi göstermektedir. Biz bu görevi devrederken İnegöl İl yönetimi olarak görevi devretmek istiyoruz” dedi.
CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca İnegöl için özel çalışacaklarını ifade ederek, “Biz parti içi demokrasiyi ayrıntılarına kadar yaşayan bir partiyiz. Bizler aylar önce mahallelerimize kurduğumuz sandıklardan önce ilçe sonra il kongrelerimizi gerçekleştirdik. Kongre sürecimiz sona erdi. Bugün İnegöl’ü ziyaret ettik.  Çalışmalarımız için İnegöl’e çok daha ziyaret edeceğiz. Genel Başkanımızın İnegöl için beni özel olarak aradı. Kongreler bittiği zaman sandıklar kapanır bir dahaki kongreye kadar herkes omuz omuza çalışır. Bu bizim muhalefetteki son kongremiz. Bizim iktidar hedefimiz var. Bunun yolu İnegöl’den geçiyor. İnegöl için çok özel çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

CHP Bursa milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu hava kirliliğine dikkat çekerek, “CHP Demokrasiyi çok iyi yaşayan bir parti. Bizler kongreler bittikten sonra bu ülkenin sorunlarını çözmek için birlikte çalışırız. Bursa’nın da ülkenin de çözülmesi gereken çok sorunları. Basına yansıdığı gibi insanlar bireysel intihar ediyor. İşsizlikten dolayı insanlar canlarına kıyıyor. Bursa’nın çok ciddi sorunları var. Bursa’da her 5 ölümden bir tanesi hava kirliliğine bağlı olarak bir hastalıktan dolayı vefat ediyor. Bizim gündemimiz belli ekonomi sorunu demokrasi sorunu gibi sorunlarımız var. İnegöl’e genel başkanımızın özel bir önemi var. Mobilyanın dünyadaki başkenti haline getirmek için bizde katkı sunmak istiyoruz programlar hazırlıyoruz” dedi.
Kemal Torun’un kindar ve dindar gençlik istemiyoruz sorusuna cevap veren CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, “Ben konuya vakıfım. İlçe başkanımızın yaptığı bir konuşmanın içinden bir cümle cımbızlandı ve farklı bir yere çekildi. Konuşmanın bütününe bakıldığında farklı bir konu içinden bir cümle alınıp farklı bir yere çekilmeye çalışıyor biz herkesin görüşüne saygılıyız. Biz gençlerimizin barış içinde yaşamasını istiyoruz. Gençlerimizin ülkemizin kaynaklarından eşit imkânlardan yararlanmalı ben bir cümle içinden bir kelimenin cımbızlanmasını doğru bulmuyorum” dedi.
Eski gençlik kolları başkanı Veliye Birgül’ün konuyu eleştirmesinden dolayı disipline sevk edilmesi hakkında soruya cevap veren Karaca, “Bize bu konu ile alakalı iletilen bir konu söz konusu değil. Genç arkadaşımızın önce buraya gelip bu konuyu konuşup içeriğin özünü anlamasını öneriyorum. Konunun içeriğini değerlendiririz o arkadaşımız ile görüşürüz parti içerisinde bu konuyu çözeceğimizi düşünüyoruz” ddedşç
İlçe başkanı Kemal Torun’un büyük kurultayda oy kullanamayacak olması sorusuna cevap veren İl Başkanı İsmet Karaca, “İlçe başkanımız bir arkadaşımız üzerinden görüş bildirdi. Biz sayın başkanımız ile aynı ortamda bulunacağız kongre heyecanını birlikte yaşayacağız. Bu özel bir durum değil 17 ilçemizde başka arkadaşlarımız da var. Bir ayrışma bizim için söz konusu değil sandık kapandıkça her şey bitmiştir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner45