İNEGÖL'ÜN YENİ KAYMAKAM KİM OLACAK?

İNEGÖL'ÜN YENİ KAYMAKAM KİM OLACAK?

İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü’nün emekliye ayrılmasının ardından boşalacak koltuğun yeni sahibi bu hafta belli olacak. Gazetemizin yaptığı araştırmaya göre İçişlerine Bakanlığı’na verilen isimlerin arasında Ankara Ayaş Kaymakamı Arif Karaman ve Muğla Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın isimleri yer alıyor. Bakanlığa yeni bir ismin sunulmaması halinde iki isimden birinin İnegöl’e Kaymakam olarak atanması bekleniyor.

İçişleri Bakanlığı aracılığı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulması beklenen kaymakam atamalarıyla ilgili kararnamenin bu hafta yayınlanacağı bekleniyor. Gazetemizin Ankara merkezli edindiği bilgilere göre İnegöl’e atanacak yeni Kaymakam için en çok ismi konuşulan kişi Ankara Ayaş Kaymakamı Arif Karaman.

1978 yılında İstanbul'un Fatih İlçesinde doğumlu olan Karaman,  İlk ve orta öğrenimini Bahçelievler lisesinde tamamladıktan sonra 2001 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra 2007 yılında Mülki İdari Amirliği mesleğine intisap etti.

Kaymakam Adayı olarak Kandıra ve Sarız ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevini ifa ettikten sonra Birleşik Krallık 'ta yabancı dil eğitimi ve İngiliz İdari Sistemi üzerine araştırma yapmak amacıyla bir yıl süreyle bulundu. 2010 yılı nisan ayında Salıpazarı Kaymakamlığına, 2012 yaz kararnamesi ile de Köse Kaymakamlığına atanan Arif Karaman, 03/09/2014 tarihli kararname ile Fındıklı Kaymakamı ve 2016 yılı aralık ayında Adilcevaz Kaymakamı olarak görevlendirildi. 07 Eylül 2019 tarih ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile 06.09.2019 tarihinde Ankara Ayaş Kaymakamı olarak göreve başladı. Halen Ayaş Kaymakamı olarak görev yapan Karaman,  evli ve iki çocuk babası.

İnegöl için adı önerilen diğer bir isim ise Muğla’nın Milas İlçesinde görev yapan Eren Aslan yer alıyor.

1978 yılında Artvin- Şavşat'ta dünyaya gelen Arslan, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü, Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü'nden mezun oldu. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İşletme Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Kaymakamlık mesleğine 2000 yılında Artvin Kaymakam Adayı olarak başladı. 4 Haziran-28 Eylül tarihleri arasında ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu'nca düzenlenen Dil Kursu'nu başarıyla tamamladı. Adana'nın Aladağ ve Eskişehir'in Mihalgazi ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yapan Arslan, İngiltere Leicester Üniversitesi'nde eğitim gördü. 88. dönem Kaymakamlık Kursu'nu 2. olarak bitirdi. Bilecik-Pazaryeri İlçesi'ni tercih ederek 17 Mart 2004 tarihinde görevine başladı. 25 Ekim 2005 tarihinde Erzurum'un Olur İlçesine atanmıştır. 29.Eylül 2007 tarihli müşterek kararname ile Kilis Vali Yardımcılığına atanmıştır. Dört yıl Kilis Vali Yardımcılığı görevinin ardından Karabük Eskipazar Kaymakamlığı'na atandı. 6 Ağustos 2012 tarihinde yayınlanan kararname ile Of Kaymakamlığı görevine atandı. 01.Aralık 2016 tarihinde yayınlanan müşterek kararname ile Milas Kaymakamlığına atanmış, 15 Aralık 2016 tarihinde Milas’a Kaymakam oldu. İngilizce bilen Arslan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Edinilen bilgiye göre herhangi bir sürpriz olmaması durumunda bu iki isimden birinin İnegöl’e Kaymakam olarak atanması bekleniyor.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER