İNEGÖL’DE ALIŞKANLIK DEĞİŞTİ

İNEGÖL’DE ALIŞKANLIK DEĞİŞTİ

İnegöl Kuyumcular Derneği Başkanı Kani Kont, altın fiyatlarındaki yükselişi değerlendirerek, "Koronavirüs salgınının devam etmesi ve küresel piyasalarda oluşan kriz algısı altın fiyatlarındaki yükselişi adeta tetikledi" dedi.


Altın fiyatlarındaki zirve yürüyüşü devam ediyor. Geçtiğimiz ayı çıkışla kapatan altın fiyatları, Temmuz ayına da yükselişle girdi. Gram altı güne 393 liradan başladı.
Piyasalardaki çalkalanmaları ve altın fiyatlarını değerlendiren İnegöl Kuyumcular Derneği Başkanı Kani Kont şu ifadeleri kullandı;
"Koronavirüs salgınının devam etmesi, küresel piyasalarda oluşan kriz algısı altın fiyatlarındaki yükselişi adeta tetikledi. Vaka sayılarının tekrar yükselişe geçmesi tıp dünyasında ikinci dalga gelebilir yorumlarına neden olmuştu. Piyasaları takip ettiğimiz kadarıyla, aylar öncesinde de belirtmiştim 1 gram altının 400 lira seviyelerine kadar tırmanacağını öngörüyoruz."


DÜĞÜNLERDE YÖNELİM DEĞİŞTİ

"Malumunuz Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi İnegöl'de düğün sezonu ve tedbirler kapsamında düğünler yapılıyor. Bu süreçte talep arttı ama vatandaşın yönelimi düşük ayarlı altına oldu. Eskiden herkes çeyrek takardı. Çeyrek şimdi vatandaşa pahalı gelince grama yöneliyor. Bu süreç adeta bir geleneği yıktı. Artık düğünlerde çeyrek takma adeti grama evrildi."


İNEGÖL SARRAFLAR ÇARŞISINDA GÜNCEL FİYATLAR
ÇEYREK ALTIN: 650 TL
YARIM ALTIN: 1300 TL
CUMHURİYET: 2660 TL

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER