İnegöl´de At Kurtarma Operasyonu

....

İnegöl´de At Kurtarma Operasyonu

1 SIÇRADI, 2 SIÇRADI, 3. ÇUKURA DÜŞTÜ

SİT ÇUKURUNA DÜŞEN AT İÇİN KURTARMA OPERASYONU

Sinanbey Mahallesi Hekimzade Sokakta yapılan inşaat temel kazısı sırasında tarihi esenlerin ortaya çıkması üzerine geçtiğimiz yıl sit alanı ilan edilen bölgedeki çukura düşen At için itfaiye ve vatandaşlar seferber oldu. Büyük uğraşlar sonucu düştüğü çukurdan çıkartılan At, yürürken bir başka çukura daha düşünce operasyon üzerine operasyon yapıldı.

Atın çukura düştüğü ihbarı ile harekete geçen İnegöl İtfaiyesi bünyesindeki Arama Kurtarma ekipleri, İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Tedavi ve Bakım Merkezi görevlileri ve vatandaşlar tarafından düştüğü yaklaşık 4 metre yüksekliğindeki çukurdan çıkarılan At, insanların elinden kurtularak çıkarıldığı çukurun hemen yanında bulunan başka bir çukura düşünce ikinci operasyon yapıldı.

BABASI RAHATSIZLANINCA

Edinilen bilgilere göre Özgür Telkez, At´ını Sinanbey Mahallesi Hekimzade Sokaktaki sit alanında bulunan yeşillik alana bağladı. Atının bağlayan genç, bu sırada babası rahatsızlandığı için apar topar babasının yanına gitti. Bir süre sonra babasının isteği üzerine atı bağladığı yerden almak için gelen genç, Atı bağladığı yerde bulamadı. Çevredeki vatandaşlar At´ın sit alanındaki çukura düştüğünü bildirdiler.

VİNÇLE ÇIKARILDI AMA…

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen İnegöl İtfaiyesi Arama Kurtarma ekipleri, İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi görevlileri, yaklaşık 4 metre yüksekliğindeki çukura düşen atı kurtarmak için çabaladılar, fakat atın insan gücüyle çıkarılması imkansızdı. Ekipler, atın çıkarılması için vinç firmasına haber verdiler. At, vincin ucuna bağlanan halatlarla düştüğü 4 metre yüksekliğindeki çukurdan çıkarıldı.

BU SEFERDE DİĞER ÇUKURA DÜŞÜNCE

Vinç yardımı ile çukurdan çıkarılan At, etraftakilerden ürkerek koşmaya başlayınca, düştüğü çukurun hemen yanında bulunan başka bir çukura düştü. Bir operasyonu başarıyla tamamlayan ekipler mecburen ikinci bir operasyon için çalışmalara başlamak zorunda kaldılar. İkinci çukura düşen atın yanına inen ekipler, bu sefer halatları daha sıkı bağladılar. Yeniden aynı teknikle çukurdan çıkarılan At, sokak üzerine indirildi.

AT YARA ALMADAN KURTULDU

Sokağa indirilen At sahibine teslim edilirken, ardı ardına iki farklı çukura düşen atın yara almaması sevindirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER