İNEGÖL’DE KÜMESE GİRİNCE PANİK YARATTI

İNEGÖL’DE KÜMESE GİRİNCE PANİK YARATTI

İnegöl’de tavuk kümesine giren oluklu kertenkele yılan zannedilince paniğe sebep oldu. Tehlikesiz olduğu anlaşılan 1,5 metrelik kertenkele kümesten çıkarılıp doğaya salındı.
Halk arasında Kör Yılan olarak bilinen tehlikesiz oluklu kertenkele İnegöl'deki bir çiftçinin kümesine girdi. Yumurta toplamak için kümese giren çiftçi kertenkeleyi görünce önce yılan sandı. 1.5 metrelik kertenkeleyi gören çocuklarda panik yaşadı. Ancak daha sonra hayvanın yılan olmadığı kertenkele olduğu anlaşıldı.
Ev sahibi Varol Yılmaz ve ailesi, uzun uğraşlar sonucu sopa kullanarak çıkardıkları kertenkele evin bölgesinden uzaklaştı.
Yılmaz yaptığı açıklamada, tavukların çıkardıkları için kümesin kapısının açık kaldığını, o sırada yılanı gördüğünü, korku ve şaşkınlık yaşadığını söyledi. Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü, "Tavuklarımızı kümesinden çıkardıktan sonra, kümes kapısını kapatmadık. O sırada yaklaşık 1.5 metre boyunda yılan kümesimize girmiş. Tekrar geldiğimizde fark ettim. Çapa ve sopa yardımı ile yılana zarar vermeden alıp bölgeden uzaklaştırdım” dedi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER