İNEGÖL’E KARA LEKE

İnegöl’de meydana gelen olayda G.U. isimli zihinsel engelli kıza, grup tecavüz olayı ilçeyi karıştırdı. Toplu tecavüz şüphelileri yakalandı.

İNEGÖL’E KARA LEKE

Edinilen bilgilere göre; Çanakkale’nin Çan ilçesinde ikamet eden Bipolar bozukluğu rahatsızlığı olan 22 yaşındaki G.U., “Bakkala gidip çerez alacağız” diyerek evden ayrıldı. Yolda gezerken biranda rahatsızlanan genç kız, karayolunda otostop çektiği TIR’a bindi. İnegöl’e kadar gelen genç kız, İnegöl’e bağlı Kurşunlu mahallesinde TIR’dan indi. Yaya olarak Kurşunlu mahallesinde gezmeye başlayan genç kız, yanına gelen C.Y. isimli genç ile sohbet etmeye başladı.

TOPLU TECAVÜZ

Bir süre sonra gencin aracına binen kız, gezdikten sonra mahallenin ormanlık alanındaki hayvan çiftliğine götürüldü. Çiftlikteki eve sokulan genç kızın rahatsızlığından yararlanan gençler, teker teker ve toplu halde tecavüz ettiler. İnegöllü gencin arkadaşları da çiftliğe gelerek genç kıza tecavüz ettiler.

Çiftlik evine zorla tutulan kız bir gün sonra evde kimsenin olmamasını fırsat bilerek, evin camında kaçmaya başladı. Kurşunlu yolu üzerinde tecavüz eden gençlerden biri kızı görerek arabaya aldı. Baraj mevkiinde yine ilişkiye girilen kızı, Bursa-Ankara Karayolu Mezit mevkiinde araçtan indirdiler. Otostop çeken genç kız, bindiği TIR ile Kütahya’ya gitti. Bir süre dolaştıktan sonra sıkılan genç kız Kütahya’dan trene binerek Eskişehir’e gitti. Eskişehir’de emniyet ekiplerince fark edilen genç kız, haber verilmesi üzerine annesi S.U.’ya teslim edildi. Kızının olayı anlatmasıyla İnegöl’e gelen genç kız ve annesi, Jandarma komutanlığına giderek şikayette bulundular.

Olayın ardından harekete geçen Jandarma Komutanlığı ekipleri, Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla şüphelileri aramaya başladılar. Yapılan çalışmalar sonucunda şüpheliler tek tek yakalandı.

9 KİŞİ YAKALANDI

Olayın baş şüphelisi C.Y. olmak üzere E.G., T.G., U.C., E.C., M.K., A.Y., İ.K. ve S.B. gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahısların sorgulama da suçu itiraf ettikleri öğrenildi. Şüpheli 9 şahsın sorgulamaları sürüyor.

OLAYI ANLATIRKEN FENALAŞTI

Kan donduran tecavüzün mağduru G.U., ifadesi alınırken fenalaşarak, hastanelik oldu. Fenalaşan genç kız 112 Acil Servis Ambulansı ile İnegöl Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Genç kız G.U.’nun 4 Temmuz tarihinde evinden ayrılarak otostopla bindiği TIR ile Kurşunlu mahallesine geldiğini, tanıştığı kişi ve arkadaşları tarafından götürüldüğü hayvan çiftliğindeki baraka içerisinde birçok kez tecavüze uğradığını, uyuşturucu ve alkol kullandırıldığını söylediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER