İNEGÖL´E KEDİ HASTANESİ

İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi sorumlu Veteriner Hekimi Musa Subaşı, İnegöl´de Pisi Bahçe´ye ve sahipsiz hayvanlara büyük ilgi olduğunu belirterek, “Satın alma, sahiplen” mesajı verdi.

İNEGÖL´E KEDİ HASTANESİ

İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi sorumlu Veteriner Hekimi Musa Subaşı, sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanlara yönelik yapılan işlemlerle ilgili konuştu.

SATIN ALMA, SAHİPLEN

Veteriner Hekim Musa Subaşı, “2015 yılında Hikmet Şahin Kültürparkı içinde açılışını yaptığımız Pisi Bahçe gün geçtikçe değerini artırmaya devam ediyor. Vatandaşlarımız ve özellikle çocuklarımız tarafından sahiplenilen Pisi Bahçemiz, sokak kedileri için örnek olacak düzeyde. Sadece barınma değil onlar için yaşam alanı oluşturmaya çalıştık. Kedilerimizin günlük bakım ve ihtiyaçları, bize destek veren gönüllü hayvan severler tarafından yapılmaktadır. Hayvan sevgisini aşılamak isteyen okullar, öğrencilere Pisi Bahçeyi gezdiriyor ve hayvanlarla vakit geçirmelerini sağlıyorlar. Buradan aynı zamanda hayvan da sahiplenilebiliyor. Barınağımızdan ve Pisi Bahçemizden sahiplenilen hayvanlar, gerekli bakım, tedavi ve aşıları yapıldıktan sonra sahiplenilen kişiye teslim ediliyorlar” dedi.

İNEGÖL´E KEDİ HASTANESİ

Yakında hizmete açılacak olan yeni hayvan bakım evinde sadece kedilerin tedavi edileceği kedi hastanesi ve sağlıklı kedilerin kalabilecekleri ikinci bir Pisi Bahçe olarak tabir edilen yeni bir yaşam alanı yapıldığını belirten Subaşı, “Yakında orası da hizmete açılacak. Birçok okulumuz hayvan sevgisiyle alakalı bilinçlendi. Birçok okul hem barınağımızı hem de Pisi Bahçeyi ziyaret ederek çocukların hayvanlarla birebir iletişim halinde olmalarını sağlıyorlar. Bu çok önemli bir durum. Ufak çocukların sokak hayvanlarıyla alakalı eğitimleri, onların ilerleyen yaşlarda sokak hayvanlarına olan bakışlarını olumlu yönde etkiler. Ufak çocuklarda bu eğitim verilmeli. Bu konuda barınağımız hafta içi mesai saatlerinde, hafta sonu ise 4´e kadar ziyaret edilebilir. Okullarımızı, hayvan severlerimizi, vatandaşlarımızı, tüm ilçe halkımızı ziyarete bekliyoruz. Sokak köpekleri artık İnegöl´de emin ellerde. Bu anlamda sadece İnegöl´de değil Bursa Büyükşehir Belediyesi´nden de ortopedik tedaviye ihtiyacı olan hayvanlar barınağımızda tedavi ediliyor. Bu bizim için çok güzel bir şey. Amacımız sadece İnegöl değil. Tedaviye ihtiyacı olan tüm hayvanlara açığız, ilçe farkı da gözetmiyoruz. Ortak çalışmalar yapıyoruz. Yakında hizmete girecek olan Sokak Hayvanları Bakım Evimiz her türlü manada hastanesi, localar, bakımıyla dört dörtlük planlanıyor. Sokak hayvanları yeni bakım evimizin hizmete girmesiyle daha üst düzey hizmet alacaklar. Buradan vatandaşlarımıza ‘satın alma, sahiplen´ diyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER