İNEGÖL´E YÜREKTEN İNANIYORUZ

Türkiye´nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından Fiba Commercial Properties, Türkiye´nin ilk ve tek açık AVM´si unvanını taşıyan İnegöl AVM yatırımı sonrası ilk tanışma toplantısını düzenledi.

İNEGÖL´E YÜREKTEN İNANIYORUZ

Türkiye´nin çeşitli illerinden gelen basın mensuplarının katıldığı toplantıda konuşan Fiba Commercial Properties CEO´su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “İnegöl´ün sahip olduğu potansiyele inanıyoruz” dedi.

Dört ülkede gerçekleştirdiği alışveriş merkezi, ofis binası ve rezidans kompleksi yatırımlarıyla ticari gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Fiba Commercial Properties (Fiba CP), son yatırımı olan İnegöl AVM için İnegöl´de özel bir tanışma toplantısı gerçekleştirildi. Geniş katılımla gerçekleşen toplantıya Fiba Commercial Properties CEO´su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman ve şirket yöneticileri ev sahipliği yaptı. İnegöl AVM´de kahvaltı ve AVM gezisi ile başlayan organizasyon basın toplantısı sona erdi.

BU ÇITAYI DAHA YUKARI ÇEKMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Toplantıda konuşan Fiba Commercial Properties CEO´su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “Şirket olarak yaptığımız tüm yatırımlara gönülden inanırız. İnegöl´ün sahip olduğu potansiyel bu kararı almamızdaki en önemli etmenlerden biri oldu. İnegöl AVM´nin bölge için ne kadar değerli bir proje olduğunun bilincindeyiz. Önümüzdeki dönemde bu çıtayı daha yukarı çekmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

EN BÜYÜK MEYDANLI AVM´Sİ

Türkiye´nin en büyük meydanlı alışveriş merkezlerinden birinin İnegöl AVM olduğunu aktaran Kahraman, “Alışveriş trendinin etkileyici bir mimari örneği olarak inşa edilen İnegöl AVM, Türkiye´nin en büyük meydanlı açık alışveriş merkezlerinden biri. Ayrıca Bursa´da AVM olarak inşa edilen ilk yapı. Ayda ortalama 600 bini aşkın kişi tarafından ziyaret ediliyor. Yüzde 77´si yerli olmak üzere pek çok markaya ev sahipliği yapıyor. İnegöl´de yaptığımız bağımsız bir araştırmaya göre katılımcıların yüzde 60´ı bir AVM´ye gideceği zaman sadece bizi tercih ediyor. Yine aynı araştırmaya göre ziyaretçilerimizin yüzde 58´i merkezimizin sunduğu hizmetleri iyi ve yeterli buluyor. Bizim amacımız bu oranı daha da yükseltmek olacaktır. Deneyimli ekibimizle bu kıymetli proje için çalışacak olmak bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu.

İHRACAT RAKAMLARI ARTIYOR

İnegöl´deki ihracat rakamlarının hızla arttığına dikkat çeken Kahraman, “İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası kısa bir süre önce geçen yıl 1 milyar 121 milyon dolar tutarında dış ticaret yapıldığını açıkladı. Bu ticaret hacmi ile şehir 20. sıraya yerleşti. İnegöl, 2016 yılında 433 milyon dolar dış ticaret fazlası vererek bu alanda da Türkiye´de 7. sıraya yükseldi. İthalatını ise 269 milyon dolardan 344 milyon dolara çıkarttı. Önemli bir potansiyele sahip bu şehrimiz emin adımlarla büyüyor, gelişiyor. Ülke ekonomisi için daha da değerli bir konuma geliyor. Dolayısıyla tüketici beklentileri de artıyor. Şu anda yaptığımız saha araştırmaları ile halkımızın beklenti ve ihtiyaçlarının neler olduğunu analiz ediyoruz. Bu sonuçlara göre önümüzdeki dönemde planlamalarımızı yapacağız. İnegöl büyüyor. Biz de bu büyümeye eşlik edersek, bir parçası olursak ne mutlu bize” şeklinde konuştu.

FARKLI BİR ALIŞVERİŞ DENEYİMİ SUNUYOR

Kahraman konuşmasını şöyle sürdürdü; “5 Ocak 2017´den itibaren yoluna Fiba Commercial Properties´in tecrübeli ekibi ile devam eden İnegöl AVM, sahip olduğu açık AVM konseptiyle farklı bir alışveriş deneyimi sunuyor. Sokakları ve marka karması ile bölgenin en iddialı alışveriş merkezleri arasında yer alan AVM, 45 bin metrekarelik alana yayılan özel bir peyzaja da sahip. Türkiye´nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından Fiba Commercial Properties ise Fiba Grubu´nun 30 yıla yakın finans ve finans dışı sektör tecrübesini, 20 senelik gayrimenkul bilgisi ile birleştiriyor. Yurt içinde İstanbul, Bursa, Adana, Konya, Gaziantep ve yurt dışında; Çin, Romanya, ve Moldova´da alışveriş merkezi, ofis ve rezidans yatırımları yapan marka ticari gayrimenkul alanındaki iddialı şirketler arasında yer alıyor.”

FİBA COMMERCİAL PROPERTİES HAKKINDA

“Türkiye´nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından Fiba Commercial Properties, 1998 yılından bu yana Türkiye´nin pek çok şehrinde ve yurt dışında; Çin, Romanya ve Moldova´da ticari gayrimenkul alanında projeler yürütüyor. Ticari gayrimenkullerin verimliliği ve performansını artırma hedefiyle alışveriş merkezi, ofis ve rezidans yatırımları yapan Fiba Commercial Properties, mevcut projelerine iş geliştirme, mimari tasarım ve inşaat yönetimi, kiralama, proje ve varlık yönetimi, entegre tesis yönetimi, AVM yönetimi ve pazarlama alanlarında da hizmet veriyor.”.

FİBA GRUBU HAKKINDA

“Marka değeri yüksek iştiraklerden oluşan bir yatırım portföyüne sahip Fiba Grubu, finans ve finans dışı alanlarda faaliyet gösteriyor. Fiba Grubu bünyesindeki tüm kuruluşlar; üstün hizmet kalitesi, liderlik, verimlilik, dinamizm, şeffaflık ve girişimcilik değerlerini esas alır. Her kuruluş kendi sektöründeki ihtiyaçları doğrultusunda sosyal sorumluluk projeleriyle topluma katkıda bulunmayı önceliği haline getirmiştir. 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2017, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER