İnegöllü 19 Çifte Özel Günde Nikah

Nikah tarihlerini anlamlı ve hatırlanır kılmak isteyen 19 çift dün, 8.8.18 tarihli özel günü tercih ederek, nikah dairesine koştu.

İnegöllü 19 Çifte Özel Günde Nikah

08.08.2018'de sevdiği kadın ya da adam için 'Evet' demek isteyen çiftler, bu tarihte nikahlarının kıyılması için adeta birbirleriyle yarışırken, yoğunluk nedeniyle nikah memurları da zor bir gün geçirdi. 8 Ağustos Çarşamba gününe denk gelmesi bile genellikle hafta sonu evlenmek isteyen çiftleri engellemedi. Bu özel tarihte hayatlarını birleştirebilmek için Nikah Dairesine başvuran 19 çiftin nikahını kıydıklarını belirten İnegöl Belediyesi Nikah Dairesi sorumlusu Nikah Memuru Yunus Şentürk, "19 çiftin içerisinde dostlarımız, arkadaşlarımız var. Onların nikahlarını kıyma güzel bir duygu. Böyle bir günde insanların gönüllerini yapmaktan dolayı mutluyuz. Daha önce de böyle özel günlerde yoğunluk olmuştu. Daha fazla müracaat edenler vardı ama bugüne 19 çiftimizin nikahını sığdırabildik. Bu 19 çift arasından bazı çiftlerimiz ise, tarihi bir günde önemli bir imza atmak için 3 ay öncesinde randevu almıştı" dedi.

Belediye Başkanı Alper Taban ise, bu özel günde bazı çiftlerin nikahını bizzat kıydı. Nikah dairesinde nikahları kıyılan çiftler, özel bir günde nikahlarını kıyıp, unutulmamasını istediklerini belirterek, "Akıllara kazınan bir gün olmasını istedik. Bundan dolayı da ayrı bir mutluluk yaşıyoruz" diye konuştular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER