İNEGÖLLÜ ÇOCUKLAR CAMİLERE KOŞUYOR

Yaz Kuran Kurslarının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden İlçe Müftüsü Kazım Güzel, ilçe halkının Yaz Kuran Kurslarına büyük ilgi gösterdiğini ve 11 bin öğrencinin kurslara devam ettiğini belirtti.

İNEGÖLLÜ ÇOCUKLAR CAMİLERE KOŞUYOR

BİR MİLLETİN EN ÖNEMLİ VARLIĞI EVLATLARIDIR

Yaz Kuran Kurslarıyla ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Kazım Güzel, “Yaz Kuran Kursu hizmetlerimizde müracaatlar geçtiğimiz yıl 8 bin 500 olurken, şuanda 11 bine ulaşmak bulunmaktayız. Allah’a şükrediyoruz, bizi Kur’an hizmetinde, kutlu davasının eğitiminde görevlendirmesinden dolayı. Bu necip milletimize derin sevgilerimizi sunuyoruz, en değerli varlıkları olan evlatlarını bizlere güvenerek gönderdikleri için. Camilerimize koşa koşa gelen, camimiz ve kurslarımızda dinini öğrenme adına aşkla şevkle koşan evlatlarımıza sevgi ve muhabbetlerimizi iletiyoruz. Elbette ki, bir milletin en önemli varlığı evlatlarıdır. O en önemli varlıklar olan evlatlarını da, değerler ile donatmak anne ve babaların sorumluluğudur. Efendimizin; bir anne babanın evladına bırakacağı mirasın güzel edep olduğunu haber vermesi, evlatlarımızın Kuran ahlakına ihtiyacına işaret eder” dedi.

SORUMLULUĞUMUZUN ARTTIĞININ FARKINDAYIZ

Güzel, 6 tane hafızlık eğitimi veren Kuran kursumuz var. 3’ü erkek Kuran kursumuz, Merkez, Somuncu Baba ve Suffe kurslarımız. 3 tanede Gülistan, Hanım ilim İrfan ve Hilmiye olmak üzere kız hafızlık Kur’an Kurslarımız bulunmaktadır. Bu kurslarımızda toplam 60 erkek, 187 kızımız okumaktadır. Gündüz Kur’an kurslarımızda da hafızlık çalışmaları devam etmektedir. Suriyeli kardeşlerimizde de Süleymaniye, Orhaniye ve Çağlayan Kuran kursumuzda 50’ye yakın kardeşimiz mevcuttur. 4-6 yaş Kur’an kursu olan Merkez, Hüdayi, Huzur, Yenice, TOKİ, Uludağ Cami ve Çeltikçi’de bulunan kurslarımızda da evlatlarımız Kuran eğitimi, ahlak talimi ve esasların tanıtılması, surelerin ve duaların ezberletilmesi şeklinde eğitimlerimiz devam etmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak halkımızın güveninin artmasından memnunuz. Bu konuda sorumluluğumuzun arttığının farkındayız. Müesseselerimizi eğitime verimli hale getirmek için gayret içerisindeyiz. Bu yıl Kurşunlu’da 100 kişilik hafızlık Kursumuzu buradan sizlere müjdeliyorum. 1,5 ay sonra proje hafızlık İmam Hatip Kursumuzun da açılışını yapacağız. 4-6 yaş Kuran kursu olarak 350 öğrenci barındıracak, Türkiye’de az görülen kursumuzun temelini atıp, çok kısa sürede bitirmenin gayreti içerisinde olacağız. Sözün özü şu; bu milletin mayası Kuran ile yoğrulmuştur. Bu mayanın tekrar Kuran ve sünnet ile devam etmesi adına üzerimize düşeni yapacağımız bildiriyoruz. Bundan sonra yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER