İNEGÖLLÜLERE “KONTRAFAGOT” KONSERİ

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, sıra dışı müzik enstrümanı “Kontrafagot” ile İnegöllü sanatseverlerin karşısına çıktı.

İNEGÖLLÜLERE “KONTRAFAGOT” KONSERİ

İnegöl Belediyesi, Ocak ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nı ilçe halkıyla buluşturdu. Cuma akşamı Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen konserde sıra dışı müzik enstrümanı kontrafagot da orkestraya eşlik etti.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde ilk kez sıra dışı müzik enstrümanı “kontrafagot” için yazılmış bir eserle seyirci karşısında oldu. Senfoni orkestrası için yazılmış romantik ve çağdaş dönem eserlerinde fagot grubunda sıkça kullanılan kontrafagot, ilk defa 10 Ocak akşamı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde orkestrayla birlikte sahnede yer aldı. 11 Ocak akşamı ise Bursa merkezin ardından ilk kez bir ilçede Kontrafagot ile konser düzenlendi. Orkestra, Mustafa Kemal Saydam’ın bestelediği “Gezinti” adlı eseri, kontrafagot sanatçısı Onur Üzülmez’in solistliğinde sahneye taşıdı.

Mustafa Kemal Saydam'ın yazdığı “Gezinti” adlı eseri, kontrafagot sanatçısı Onur Üzülmez seslendirdi. Şef Murat Cem Orhan'ın yönettiği konserde ayrıca Ludwig Van Beethoven'in en popüler senfonilerinden olan 7. Senfonisi ve Gioacchino Rossini'nin “Sevil Berberi Operası Uvertürü” de yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER