İnegöl’ün Gururlandıran Farkı

İnegöl’ü hayırseverlerden tarafından bağışlanan gıda ve kurban bağışlarını İnegöl İHH yetkilileri büyük bir insanlık dramı yaşanan Yemen’e ulaştırdılar.

İnegöl’ün Gururlandıran Farkı

Yardım sever duruşuyla bilinen İnegöl halkı büyük bir iyilik hareketine daha destek vermiş oldu. Yardımlar yapılırken alınan görüntüler İnegöl İHH Başkanı İlhan Tatlı tarafından sosyal medyadan paylaşıldı.

Başkan Tatlı yaptığı paylaşımda, “Yemen’den tüm İnegöl halkına selamlar. Yemen’in Mağrip bölgesindeyiz. Her 10 dakikada 1 çocuğun öldüğü, 17 milyon insanın açlık sınırında olduğu, sağlık sisteminin tamamıyla çöktüğü bir yerdeyiz. İnegöl halkını bizlere çok ciddi destekler ve yardımlar verdi. Bizlerde İnegöl halkının bizlere verdiği emanetleri yaklaşık 32 saatlik yolculuk yaptıktan sonra bu bölgeye geldik. Acil gıda yardımlarını dağıtıyoruz. İnegöl halkının bizlere vermiş olduğu kurban, adak ve akika kurbanlarını kesip dağıttık. Şuan da burada kum fırtınası var. Kum fırtınası olmasına rağmen burada ki mazlum halka yardımları ulaştırmaya devam ediyoruz. İnegöl halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Burada ki mazlumlar, yetimler ve ihtiyaç sahibi insanlar adına hepinize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER