Jandarmadan operasyon

Jandarmadan operasyon

Suriye uyruklu vatandaşların ev olarak kiraladıkları dairede yasa dışı muayenehane açarak işlettikleri ve bu ınuayenehanelerde hastalara muayene ve tedavi yapıldığı yönünde bilgilerin alınması üzerine araştırma ve istihbari çalışmalara başlandı.
 İnegöl merkezde (3) adres tespit edilmesine müteakip adli makamlardan alınan arama kararına istinaden, Bursa İl Jandarma Komutanlığınca oluşturulan özel ekiplerle (Jandarma Asayiş Timleri, Jandarma Suç Araştırma Timleri, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü) (3) ayrı adreste yapılan operasyonda muayene olmak amacıyla bekleyen (11) hastanın olduğu görüldü.
Yapılan arama neticesinde; 

: Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu'na Muhalefet 
a. 3 Adet Röntgen Cihazı b. 2 Adet Dış Ünite c. 3 Adet Kompresör ç. 15 Adet Randevu Defteri d. 2 Adet Stenilizotör e. 300 Adet Diş Tedavisinde Kullanılan Tıbbi Malzeme f. Suçtan elde edildiği değerlendirilen 1309 Dolar, 50 Euro ve 5710 TL para ele geçirildi. 
2. İnegöl İlçe Sağlik Müdürlüğünce bahse konu adresler tekrar kullanılamayacak şekilde mühürlenmiş ve aramada ele geçirilen malzemelere el konularak İnegöl İlçe Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi. Şüpheli Suriye uyruklu F.A (20/K), A.A. (42/E), M.S.A. (35/E), Z.A. (40/E), ve M.T. (19/K) isimli şahıslar İnegöl İlçe Jandarma Komutanlığınca gözaltına alındılar.

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER