KADIN GİRİŞİMCİLER TECRÜBELERİNİ AKTARDILAR

Saime Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Girişimcilik haftası” nedeniyle öğrencilere yönelik Girişimcilik ruhunu geliştirme ve destekleme toplantısı yapıldı.

 KADIN GİRİŞİMCİLER TECRÜBELERİNİ AKTARDILAR

Saime Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kulübü tarafından okul toplantı salonunda düzenlenen etkinlik çerçevesinde “Girişimcilik haftası” kutlandı. Öğrencilerin girişimcilik ruhunu geliştirmeleri açısından böyle toplantıların önemli olduğunu söyleyen Okul Müdürü Maksut Hepgüven, “Girişimciliğin uzun bir yol olduğunu ve bu yolda karşılaşabilecekleri engelleri aşmaya yardımcı olabilecek tecrübeleri aktarmak amacıyla Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kulübü danışman öğretmeni Gönül Savran hocamızın özel gayreti ve çalışmalarıyla oluşturduğumuz bu toplantının faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

Etkinlik çerçevesinde Saime Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eski mezunları olan kadın girişimci Nil Köfte ve Cafe sahibi Nil Dondaş, 5. Noter Aşkın Atlılar Penekli, Taş Taşımacılık limitet şirketi Genel Müdürü ve Murat Kablo İnsan Kaynakları Müdürü Seyhan Taş, İnegöl AVM Haribo Şekerleri İşletme Sahibi Zeynep Alınca Vural katılarak girişimcilik üzerine kendi tecrübelerini okul öğrencilerine aktardılar.

 

KIRCALI MTAL TÜRKİYE FİNALLERİNDE

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün Milli Eğitim Bakanlığı izniyle Türkiye çapında düzenlediği  "15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi" temalı yarışmaya resim, şiir, kompozisyon dallarında katılan İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Selime Atabey kompozisyon, Fadime Evran şiir ve Zeliha Çolak resim dallarında birincilik alarak Türkiye finallerinde ilçemizi temsil etme hakkı kazandılar.

YARIŞMALARDA ÖNCÜ OKUL

Konuyla ilgili bilgi veren okul Müdürü Abdurrahim Mercan, “Okul olarak kültürel faaliyetlerde öncü bir okul konumundayız. Her yıl aldığımız başarılı sonuçlara bu yıl da yenilerini katıyoruz. Özellikle 15 Temmuz konulu yarışmalara katılarak öğrencilerimizin bu konuda bilinçlenmelerine katkı sağlıyoruz. Geçtiğimiz yıl da Türkiye, Bursa ve İnegöl birincilikleri alarak okulumuzu başarıyla temsil ettik. Yarışmalara öğrencilerimizi okul müdür yardımcım ve edebiyat öğretmenimiz A.Metin Kürümoğlu hazırlamaktadır. Kendisine teşekkür ederim. Kendisinin danışmanlığında son sekiz yılda yüzü aşkın başarıya imza attık. Ayrıca öğrencilerimin başarılarının devamını dilerim. Öğrencilerimizin başarısını para ödülüyle pekiştireceğiz. Yarışma şartnamesi gereği öğrencilerimizin başarılarını okul sitemizde ve yerel basınımızda duyuracağız.” dedi.

ON AYRI BAŞARIYA İMZA ATTIK

Dereceye giren öğrenciler adına konuşan Fadime Evran ise duygularını dile getirerek, “Aldığımız bu başarıdan dolayı çok mutluyum. Daha önceki yıllarda da Metin Kürümoğlu hocamızla Türkiye,  Bursa, İnegöl başarıları elde ettik. Selime arkadaşımla beraber okulumuz adına on ayrı başarıya imza attık. Bu başarılara Zeliha arkadaşımızda iki ayrı başarıyla katkı sundu. Metin hocamıza ve okul müdürüme bize katkılarından dolayı teşekkür ederim. İnşaallah ülke finallerinde derece alarak Türkiye derecesi alırız.” dedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER