KAHRAMANLIK ÖDÜLÜ

Boğazköy barajı ortasındaki ağaca dolanan misinaya takılarak ölüm kalım savaşı veren Karabatağı kurtaran İnegöl Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü personeline ödül.

KAHRAMANLIK ÖDÜLÜ

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, cesur personeli altınla ödüllendirdi.

Bir vatandaş, Boğazköy barajında dala takıldığı için uçamayan yabani deniz kuşunun çırpındığını fark etti. Barajın ortasındaki ağacın dalına takılarak mahsur kalan karabatağı gören vatandaş, durumu belediyeye bildirdi. Belirtilen yere gelen İnegöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü arama kurtarma ekibi, baraj çevresinde kısa bir araştırma yaptıktan sonra kurtarma çalışmalarına başladı. Ekipten bir personel zemini bataklık olan barajın sularına kendini bıraktı. Yüzerek karabatağın takıldığı yere gelen görevli, balıkçıların kullandığı misinaya takılarak mahsur kalan karabatağı kurtarmak için büyük çaba sarf etti.

Zemini bataklık olmasına rağmen baraja girip, misinaya takılan kuşu kurtaran Suat Çakıcı, yırtıcı olan kuşu bir eliyle tutup, tek eliyle yüzerek kıyıya ulaştı. Sol kanadından yaralanan karabatak, Belediye Sahipsiz Hayvanlar Bakım, Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi´nde tedavi altına alındı. Tehlikeli sulara girerek mahsur kalan yaban hayvanı kurtaran Suat Çakıcı, İnegöl Belediyesi tarafından ödüllendirildi.

İnegöl Belediye Meclisinin bu ayki toplantısı öncesinde ayın elemanı uygulaması kapsamında Suat Çakıcı´ya ödül verildi. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Suat Çakıcı´nın tehlikeli sulara girip cesur bir davranışla mahsur kalan yaban kuşunu kurtardığını, doğal yaşama önemli bir katkıda bulunduğunu söyledi. Aktaş, kurtarma çalışmalarını içerek videoyu izlediğinde oldukça etkilendiğini belirtti.

Başkan Aktaş, cesur personel Suat Çakıcı´yı küçük altınla ödüllendirdi. YAVUZ YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER