Kamalak´dan Şehit Ailesine Ziyaret

..,,.,,.

Kamalak´dan Şehit Ailesine Ziyaret

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Hakkari Şemdinli´de şehit olan İnegöllü Uzman Çavuş Yavuz Mete´nin ailesini ziyaret ederek, başsağlığı diledi.

3 Eylül 2016 tarihinde Güvenlik Güçlerimiz ile PKK arasında çatışma da ağır yaralanarak tedavi gördüğü GATA´da şehit olan Bursa´nın İnegöl ilçesindeki ikamet eden Uzman Çavuş Mete´nin ailesini ziyaret ederek SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Fırat Kalkanı operasyonunda görev alan askerlere kolaylıklar diledi.

Beraberindeki İnegöl İlçe Başkanı Ertan Sütçü ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte şehidin evine giden SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, şehit Yavuz Mete´nin babası Dursun Mete ve amcası Necati Mete´ye başsağlığı diledi. Şehit evinin önünde gerçekleştirilen ziyarette, şehit Yavuz Mete için dua edildi.

Ziyaret sonucunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kamalak, Fırat kalkanı operasyonunu değerlendirdi. Fırat kalkanı operasyonunda görev alan askerlere başarılar dileyen Kamalak, “ne İslam coğrafyası ne de Türkiye bu noktaya gelmemeliydi. Ama gelindi. Askerimize dua ediyoruz. Allah Muaffak kılsın. Çare bellidir; İslam birliğini kurmak. Rabbi, kitabı, peygamberi, kıblesi bir olan insanların bir araya gelmesinden başka çare yok. Biz Saadet partisi olarak bunun mücadelesini veriyoruz. Başka çare var diyenler göstersinler. Biz 6 yıl önce Suriye´ye gittik. Esad´ı ciddi manada makamında uyardık. Türkiye´ye gelip, basın toplantısı yaptık. Kamuoyumuzu bilgilendirdik. Hükümeti ikaz ettik. Yabancıların burada ne işi vardır dedik. Burası İslam coğrafyası, tabiri caizse bizim apartmanımız. Biz kendi apartmanımızdaki problemleri biz çözmeliyiz. Biliyorsunuz; Esat´çılıkla suçlandık. Ama şuan iktidarın en yetkilileri bile başımıza ne geliyorsa Suriye politikasından diyor. Ama politikanın yanlışlığı, tartışılmaz bir biçimde ortaya çıktı. hem sayın Cumhurbaşkanı hem de Başbakan başımızı ne geliyorsa Suriye politikasından diyor.” Dedi.

BİRİLERİ AMERİKAN CONİ´LERİ İÇİN DUA EDİYORDU

Çözüm süreci, Ergenekon ve balyoz konularında devleti uyardıklarını aktaran Kamalak, “Öbür taraftan çözüm süreci ile alakalı da ciddi mana da uyardık. Ergenekon ve balyoz konusunda da uyardık. Maalesef hepsinde eleştirildik. Keşke biz yanılmış olsaydık. Zaman bizi doğruladı. Doğrulamaya da devam ediyor. Çünkü biz nefsi olarak konuşmuyoruz. Aziz milletimizi seviyoruz. Bu millet bizim, bu coğrafya bizim. Dün Suriye diye Irak diye bir devlet yoktu. Bunlar bizim eyaletimizdi. Biz bir bütündük. Baba katilleri çizgi çekti aralara. Şu an her birimizi ayrı ayrı tokatlıyor. Buna müsaade etmememiz lazım. Yeter artık dememiz lazım. Bu noktaya gelindi. Mecburen artık müdahale kaçınılmaz oldu. Çünkü Kilis´e peş peşe roketler atılıyor. 23 vatandaşımız orada hayatını kaybetti. 30 binden fazla insan göç etti. Gaziantep´in Karkamış ilçesi de boşaltılıyor. Oralara da roket atılıyor. Bu durumda asker güvenlik meselesi dolayısıyla müdahale etmek zorunda kaldı. Oraya giden asker bizim güvenliğimiz, ülkenin selameti için gidiyor. Dua etmemiz lazım. Hatırlayın bir zamanlar birileri Amerikan Coni´leri için dua ediyordu. Biz, bizim askerimiz için dua etmemiz lazım.” Diye konuştu.

ÜLKE YAŞANMAZ HALE GELİR

Belediyelere atanan kayyum uygulamalarını da değerlendiren Kamalak, “Hiçbir ülke milletin alın terini, ülkenin bölünmesi için harcanmasına müsaade edemez. Ama burada sorulması icap eden şey şu; sizden önce böyle bir durum varmıydı? Var idiyse 14 sene sonra mı fark ettiniz? Yoktu çünkü. Şu anda maalesef Suriye politikasını siz ihdas ettiğiniz gibi yanlış bir çözüm süreci yüzünden bölücü terör örgütünü nemalandırdığınız, kuluçka üzerine kuluçkaya yatırıp büyüttüğünüz gibi o belediyeleri de siz çığırından çıkardınız. Bu noktaya gelince başka bir çare yok gözüküyor. Ama çözüm mü? Değil. biz gönül bağlarını güçlendirmek, gönül köprülerini mutlaka kurmak, desteklemek mecburiyetindeyiz. Şu aşamada niye bu noktaya geldik diye düşünmemiz lazım. Teşhisi doğru koyup, tedaviyi ona göre yapmamız lazım. Yoksa ülke yaşanmaz hale gelir.” İfadelerini kullandı.

BÜYÜTE BÜYÜTE GELDİKLERİNİ DE ORTADAN KALDIRMAYA ÇALIŞIYOR

Kamalak konuşmasını şöyle sürdürdü; “FETÖ operasyonlarının Saadet partisine sıçramadığının altını çizen Kamalak, “Çünkü saadet partisi menfaat peşinde koşmayan bir parti olduğu için, menfaatçilerle hiçbir şekilde bir araya gelmemiştir. Mevcut iktidar iki alanda faaliyet gösteriyor. Bu zamana kadar yıka yıka geldiklerini şu an toparlamaya çalışıyorlar. Mesela; Suriye, Irak, İsrail, Rusya politikalarını. Bozulan ilişkileri yeniden kurmaya çalışıyorlar. Öbür taraftan yapa yapa, büyüte büyüte geldiklerini de ortadan kaldırmaya çalışıyor. Çünkü kendini boğacak noktaya geldi. İşte bunlardan birisi cemaat hareketi, diğeri PKK.”.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER