Kanlı cinayette karar

Kanlı cinayette karar

Kanlı cinayetin sanıklarına ceza yağdı
 İnegöl'de tekel büfesi sahibi Beytullah Suna'nın (29) tabancayla vurularak öldürülmesiyle ilgili 2'si tutuklu 5 sanığın yargılandığı dava da karar çıktı.
Bursa'nın İnegöl ilçesinde 15 Ağustos 2016 günü yaşanan olay şöyle meydana geldi;Aralarında husumet bulunan tekel büfesi sahibi Beytullah Suna ile Murat Büyükkoyuncu ve arkadaşları tartışmaya başladı. Tartışma silahlı kavgaya dönüşünce Suna, 2 kurşun ile vurularak, yaşamını yitirdi. Olayın ardından Murat Büyükoyuncu ile Hamdi B., Semih B., H.Ş. ve R.O. gözaltına alındı. Büyükkoyuncu ve Hamdi B. tutuklanırken, 3 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanan davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Murat Büyükkoyuncu, "Beytullah, iş yerimize geldi. Biraz tartıştık. Aramızda daha önceden anlaşmazlık olduğu için üzerinde silah olacağını düşündüm. Tartışma büyüyünce Beytullah'ı dışarıya çıkardılar. Beytullah'ın elindeki silahı kurduğunu gördüm. Bana tabancayı doğrulttu ama tabanca ateş almadı. Beytullah, ikinci kez silahına mermi sürünce havaya 2 el ateş ettim. Beytullah'ın vurulduğunu gördüm ancak onu ben vurmadım" dedi. Diğer sanıklar da ateş etmediklerini, suçsuz olduklarını savundu. duruşma sonunda Hamdi B. de tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Davanın dün görülen duruşmasına ise bir önceki celse cinayete iştirak ettiği gerekçesiyle tutuklanan Semih B. ve Murat Büyükoyuncu ile tutuksuz sanıklar katıldı. Sanıklar eski savunmalarını tekrarladı.
Mahkeme heyeti kararını verdi.
Murat B. Müebbet hapis cezası alırken, diğer sanık Semih B.'ye cinayete iştirakten 25 yıl hapis cezası verildi.

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER