Kayra 304. ameliyatından çıktı

Kayra 304. ameliyatından çıktı

İnegöl'de Kayra Karakaş (12), 9 yılda 304 kez ameliyat masasına yattı. İç organları hasar gördükten sonra sağlığına kavuşmak için son olarak Amerika’da operasyon geçiren Kayra'nın yoğun bakımda tedavisi sürüyor. 

İnegöl de oturan Karakaş ailesinin oğulları Kayra, 2011 yılında 3 yaşındayken içtiği temizlik maddesi nedeniyle yemek borusu, midesi ve kalın bağırsağı zarar gördü. Kayra, geçen 9 yılda Türkiye ve Amerika'da 303 ameliyat geçirdi. Son olarak da Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) giden Kayra, yemek borusu nakli için yeniden ABD'ye giderek, 304. Ameliyatına girdi. 12 saat süren ameliyatı başarılı geçen Kayra'nın tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. 
Evinde Kayra'dan gelecek güzel haberi bekleyen anneannesi Meral Güneş, "Kayra son ve ağır ameliyata girdi. Saatler sürdü. Yemek borusu ameliyatı oldu. Zor bir süreçti. Göğsünden kasığına kadar büyük bir ameliyattı. 10 yıldan beri bu anı bekliyorduk. Kayra, inşallah sağlığına kavuşup dönecek. Herkesten Allah razı olsun. 9 yılda 304. ameliyata girdi. Dua eden maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür ederiz" dedi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER