“Kimsesizlerin kimsesi olmalıyız”

Saadet Partisinin (SP) İnegöl İlçe teşkilatının bayramlaşma töreni, Ramazan Bayramının ikinci günü parti binasında gerçekleştirdi.

“Kimsesizlerin kimsesi olmalıyız”

Saat 12.00'de parti binasında gerçekleşen bayramlaşmaya, SP Bursa İl Başkan Yardımcıları İsmail Özdemir, Salih Berber, SP İlçe Başkanı Ertan Sütçü, İlçe İstişare Kurulu Üyesi, Cansuyu Derneği İnegöl Temsilcisi Osman Nuri Demircan, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İlçe Başkanı Kenan Alemdar, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Kolları ve parti üyeleri katıldı.

CENAB-I HAKK’A  NE KADAR ŞÜKRETSEK AZDIR

Bayramlaşmanın ardından bir konuşma yapan SP İlçe Başkanı Ertan Sütçü, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu kurtuluş olan Ramazan ayını idrak etmiş olmanın bir kez daha bahtiyarlığını yaşıyoruz. Cenab-ı Hakk’a,  bizleri bir kez daha Ramazan bayramına ulaştırdığı için ne kadar şükretsek azdır. Ramazan ayı boyunca oruç tutup, namaz kılan, zekatını ve fıtır sadakasını veren, yoğun bir ibadet ve kulluk mevsiminin ardından Allah’ın rahmetini ümit eden Müslümanlar, bugün sevinmeyi elbette hak etmişlerdir. Ramazanda tutulan oruçlarla hem bedenini hem de ruhunu arındıran, aç insanların halini anlayan ve onlara yardım edenler, destek oldukları bu insanlarla beraber, bayramın sevincini de birlikte paylaşmayı çoktan hak etmişlerdir. Oruçlarını kalkan ederek, kendilerine apaçık düşmanlık eden şeytanları, sabır ve samimiyet zincirine vuran müttakî mü’minler, nefislerine karşı elde ettikleri zaferleriyle iftihar etmeyi sonuna kadar hak  etmişlerdir. Ancak bu başarıyı ve bayram sevincini kalıcı kılabilmek ve ötelere taşıyabilmek  için yapılması gerekenler bu kadarla sınırlı değildir. Bayramlar, Peygamber Efendimizin ‘Bugün bir yetim başı okşadınız mı, bir hasta ziyaretinde bulundunuz mu?’  sorusuna ‘Evet ya Rasulallah’ diyebilmemize vesile olmalıdır. Peygamberimiz Muhammed Mustafa gibi yetimlerin öksüzlerin yaşlıların birer sahibi olmalıyız. Kimsesizlerin kimsesi olmalıyız” dedi.

BAYRAMLARI GÜZELLEŞTİREN ÇOCUKLARDIR

Bayramların, tatil yörelerine ve turistik yerlere kaçış vesilesi değil, anne ve babalar başta olmak üzere dost ve akrabaların ziyaret edildiği ya da aranıp sorulduğu günler olması gerektiğini belirten Başkan Ertan Sütçü, “Bayramları güzelleştiren çocuklardır. Çocuklar asla unutulmamalı ve bayramın ulaşmadığı hiçbir çocuk kalmamalıdır.  Çünkü, bayram tüm ümmet ile birlikte yaşanınca bayram olacaktır. Maalesef bayramı idrak ettiğimiz bu bugünlerde yine tebessümlerimizde acı, sevinçlerimizde burukluk var. Siyonist İsrail, füzelerle saklambaç oynayan ve ebelendiği zaman şehit olan Gazzeli çocukların, birçoğu öksüz ve yetim bırakılan Iraklı çocukların, çocuklarını her sabah ölüme gönderen Suriyeli anaların, vahşi Budistler tarafından diri diri yakılan Arakanlı çocukların, yiyecek ekmek bulamadığı için açlıktan ölme tehlikesi yaşayan Afrikalı çocukların hüznünü kalbimizin en derinlerinde hissediyoruz.  Zalim ve alçak bir işgalin sonucu hayatını kaybetmiş yüz binlerce masum Müslümanın acısı var yüreğimizde.  Bizler, Müslümanlar olarak her zaman sömürülmeye, zulüm görmeye, ezilmeye mahkum muyuz? Oysa daha güzel bir dünya elbette mümkündür. Sömürü değil adalet, savaş değil barış üzerine kurulu bir dünya elbette mümkündür. Bayramların, bayram gibi yaşandığı bir dünya elbette mümkündür. Cenab-ı Hak'tan bizlere gücün değil, hakkın hakim olduğu yeni bir dünyanın kurulması için şuurlanma ve çalışma gücü vermesini niyaz ediyoruz. Bu bayramın İslam aleminin kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyoruz. Bu vesileyle kıymetli ilçe halkımızın ve siz değerli teşkilat mensuplarımızın mübarek Ramazan Bayramını bir kez daha en içten dileklerimizle kutluyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2014, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER