KOSOVA KOLEJİ AVUKAT GÜREL´İ KONUK ETTİ

Özel Devrim Kosova Ortaokulu, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle okul velilerinden Avukat Vildan Yılmaz Gürel´i konuk etti. Öğrencilere Avukatlık mesleğini anlatan Vildan Yılmaz Gürel´e okul Müdürü Erol Baştürk tarafından seminer sonrası çiçek takdim edildi.

KOSOVA KOLEJİ AVUKAT GÜREL´İ KONUK ETTİ

Program sonunda konuşan Özel Devrim Kosova Ortaokulu Müdürü Erol Baştürk, “Devletlerin yaşaması için devlet savunması ne kadar önemli ise adaletin yaşanmasında da savunma ve dolayısıyla Avukat o kadar önemlidir. Suç denilen şey hiç birimizin uzağında değildir. Hepimiz her an bir suç isnadına, iftiraya veya haksızlığa maruz kalabilir ya da hukuki bir çekişmenin tarafı olabiliriz. Bu gibi durumlarda, profesyonel bir desteğe, yani Avukata ihtiyacımız olduğu açıktır. Dünyanın en onurlu fakat en zor mesleklerinden biri olan Avukatlığı icra eden tüm Avukatlarımızın Avukatlar Gününü kutlar, bizleri kırmayarak okulumuza gelerek öğrencilerimize Avukatlık mesleğini tanıtan Avukat Vildan Yılmaz Gürel´e teşekkür ederiz” dedi.

Avukat Vildan Yılmaz Gürel ise, “Öğrencilerimizin gözlerindeki parıltı ve yüreklerindeki heyecanı gördükçe güzel bir nesilin geldiğine çok sevindim. Çocukların sorularından büyük bir keyif aldım. Bilgi birikimlerine hayran kaldım. Bu özel günde bizleri okullarına davet eden ve mesleğimizi anlatma fırsatı veren Kosova Eğitim Kurumları yöneticilerine teşekkür ederiz” dedi. KURUM BÜLTENİ

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER